Kaip aš atsiradau?

Viena mamytė papasakojo štai tokią istoriją: „Tai nutiko vieno spektaklio vaikams metu. Visi nutilo, į sceną išėjo pagrindinis veikėjas. Kai tik jis prasižiojo kalbėti, mano penkiametis sūnelis garsiai paklausė, kas yra seksas. Kadangi klausimas nuskambėjo labai aiškiai, aktorius tiesiog paspringo oru, o visa salė sužiuro į mus. Sunku pasakyti, kas stumtelėjo pasidomėti šia pikantiška tema būtent tuo momentu, tačiau žodžių atgal nebesugrąžinsi ir nieko nebepakeisi.“

Anksčiau ar vėliau ir tau teks išgirsti klausimą, iš kur atsirado tavo vaikutis. Tai normalu ir būdinga visiems mažyliams, tačiau tėvelius pastato į keblią padėtį. Ką atsakyti? Kiekvienas sukasi savaip, tačiau dažniausiai ima pasakoti apie kopūstų laukus ir gandrus. Ar bent numanai, į kokią padėtį patenka vaikas, šventai tikintis, kad jūsų šeimoje jis atsirado tokiu būdu, ir stengiasi darželyje tuo įtikinti kitus, labiau „išprususius“? Žinoma, vaikų supratimas apie lytinius santykius dažniausiai būna visiškai iškreiptas, tačiau jų sąmonėje išlieka labai svarbus elementas – vyro ir moters sąlytis. Pagal mažųjų versiją tai atrodo maždaug taip: dėdė ir teta išgeria kažkokių tablečių, tada vienas ant kito atsigula, tetai užauga pilvas, o gydytojai jį prapjauna ir išima vaiką.

Kai mažylis aplinkui girdi tiek skirtingų versijų, nenuostabu, kad jo galvelėje – tikras chaosas.  Mažylį gali imti gąsdinti vyro ir moters santykiai, jis gali imti bijoti kitų vaikų. Net ir paaugus ir suvokus, kas yra seksas, sena informacija ne visada leidžia gyventi visavertį gyvenimą, priimti jį tokį, koks jis yra.

Psichologų teigimu, iškreipta informacija vaiko sąmonėje formuoja tam tikrus stereotipus, tad praskleistas „paslapties šydas“ sukelia audringą neigiamą reakciją į intymų gyvenimą. Žinoma, kiekviena šeima turi pati nuspręsti, kaip visa tai pasakyti vaikui, tačiau, anot statistikos, geriausiai vaikas vystysis tada, jeigu su juo aiškiai ir atvirai pasikalbėsi. Psichologai pataria atsakyti tik į tą klausimą, kurį uždavė mažylis, pavyzdžiui: jeigu jis paklausė, kaip atsirado, galima pasakyti, kad kai moteris ir vyras myli vienas kitą, jie nori vienas kitą paliesti. Tada jie tampa tarytum vienu, ir iš to artimumo gimsta dar vienas žmogus. Taip pasakoma tiesa ir nutylima tai, ko vaikučiui dar nereikia žinoti.

2 psl. »

Komentarai (10)

Viltaute 2022-10-01 19:36
Kaip islenda kudikis is putes
aha sutinku nes varbu 2015-07-22 12:21
sutinku su tavimi
nesvarbu 2012-12-23 10:22
Vaikas nezino is kur atsirado na visi nezino tai dievas sutvere vaika koks tai bus berniukas ar mergaite
angelswe78 2012-11-22 14:47
Nematau as cia nieko baisaus situo klausimu.Dukra jau budama 4 klausinet pradejo, o gimus sunui, smalsumas buvo dar didesnis.O paaiskinimas buvo paprastas.Kai tetis ir mama buciuojasi ir apsikabina, myli vienas kita, tada mamos pilvuke pradeda augti vaikutis.Kol kas tokio paprasto paaiskinimo uzteko :)Zinoma, ji uzdave klausimu, i kuriuos turejau atsakyti tiesiai sviesiai.O kai gimdoma, per kur vaikas islenda?Ar skaudejo kai gimdei?Atsakymai patenkino ja ir daugiau neklausineja kolkas :)
Žmogutis E 2012-03-04 04:57
Kuomet vaikams pasakojama kad juos rado tarp kopūstų, lysvėje vasario mėnesį tenka suabejoti tėvų fantazija. Vaikutis žinodamas kad jau vieną kartą buvo tėvų apgautas, kitą sykį, praradęs pasitikėjimą jais, nebetikės net ir tuomet jei sakysit tiesą.
Neringa 2012-03-02 16:06
Pas mus pirmasis toks pokalbis įvyko kai dukra pradėjo lankyti pirmąją klasę. Jos klasiokai pasidalino savo žiniomis, o jinai išsigandusi atbėgo klausinėti, ar jie nemelavo :)))
Vita 2012-03-02 15:48
Taip, vaikai žino daug, bet tos žinios tokios abstrakčios ir iškraipytos, kad ir pasakos apie kopūstus atrodo daug teisingesnės :D
valdone 2012-03-02 15:36
labai bijau sito klausimo :)
Lina 2012-03-02 15:04
Mane mama nusipirko išsimokėtinai. Iki šiol moka :D
Kotryna 2011-12-19 16:32
Man regis vaikai dabar tokius dalykus sužino iš televizoriaus ir žinoma iš draugų :) Taip kad mamai belieka patvirtinti informaciją :)

Kūdikių ir vaikų raida

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai