Kaip atsipalaiduoti būsimajai mamytei?

Nėštumas – ne liga, tačiau šiuo laikotarpiu kiekviena moteris randa begales priežasčių nerimauti. Tai neduoda naudos nei jai, nei mažyliui.

Kad mažiau jaudintumeisi, nervintumeisi ir ne taip jautriai reaguotum į stresines situacijas, reikia teisingai paskirstyti prioritetus, rasti laiko sau pačiai ir išmokti nusiraminti. Apžvelkime pačius paprasčiausius būdus, kaip galima tai padaryti, ir pastebėsi, kad nėštumo periodas ims atrodyti daug lengvesnis.

Pasivaikščiojimai gryname ore

Geriausia pasivaikščioti prieš miegą. Tai gali būti parkas, skveras – trumpai tariant, tokia vieta, kur oras švaresnis. Pasistenk išmesti iš galvos visą dieną ramybės nedavusius rūpesčius ir pasimėgauti tave supančia aplinka. Įrodyta, kad grynas oras daro stebuklus: pirma – organizmas gauna daugiau deguonies (o tai labai reikalinga ir augančiam mažyliui), o antra – nedidelis nuovargis padės tau greičiau užmigti.

Masažas

Dažnai nėštukės kenčia nugaros, pečių, strėnų skausmus. Jie neleidžia užsiimti mėgstama veikla ir net ramiai pamiegoti. Paprašyk savo vyro ar kurio nors šeimos nario, kad padarytų tau lengvą masažą. Nereikia stipraus – užteks lengvai pamasažuoti nugarą ir pečius. Atsipalaiduoti puikiai padeda ir pėdų, kojų pirštų masažas.

Šilta vonia

Nėštumo laikotarpiu gera ir naudinga pamirkti vonioje – svarbu tik tai, kad ji būtų labai gerai išplauta, o vanduo – ne per karštas. Jeigu šilta vonia tau netinka, tiesiog nusiprausk po dušu. Vanduo daro stebuklus, pastebėsi, kad savijauta ir nuotaika bematant pasitaisys.

Atsipalaiduoti padeda ir jauki žvakių šviesa. Jeigu nesi labai jautri kvapams, gali uždegti aromatinę žvakutę, smilkalus arba naudoti mėgstamus eterinius aliejus.

2 psl. »

Komentarai (5)

Silva 2011-12-14 14:24
Geriausias atsipalaidavimas man yra rytines procedūros. Kai nereikia niekur skubeti ir galima ramiai isgerti arbatos, perversti laikrasti ir pasiklausyti megstamos muzikos. Tada ir visa diena prabega greitai ir su gera nuotaika
Siga 2011-12-14 11:13
Na aš gyvenau įprastą aktyvų gyvenimą. Kas antrą dieną lankiau baseiną, eidavau į jogos treniruotes. Tikriausiai mano gyvenimo būdas toks, kad man nereikia papildomų atsipalaidavimo priemonių :)
Šarlotė 2011-12-14 10:59
O man labiausiai padėjo muzika
Audra 2011-12-14 09:50
Aš mezgiau drabužėlius. Bent mane labai ramino.
Mama 2011-12-14 09:39
O aš save nėštumo metu lepinau masažais. Seansas 20 lt, o nuotaika gera visą savaitę

Sveika gyvensena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai