Kaip berniuką užauginti tikru vyru?

Už atsiųstą laišką dėkojame Pasmama.lt skaitytojai Ritai

Šiais laikais klausimas, kaip iš berniuko išauginti tikrą vyrą - ypač aktualus. Juk kaip kartais mus erzina savų vyrų neryžtingumas, negebėjimas priimti sprendimus arba noras pasislėpti nuo problemų. O juk visas žmogaus elgesio pagrindas susiformuoja dar vaikystėje. Jau pirmaisiais gyvenimo metais reikėtų mokyti mažylį būti drąsiu ir ryžtingu, kad su laiku iš jo išaugtų  pagarbos vertas vyriškos giminės atstovas. Tad ir pakalbėkim apie tai, kaip berniuką išauklėti vyru.      

KAIP REIKĖTŲ AUKLĖTI BERNIUKĄ, NORINT, KAD JIS TAPTŲ TIKRU VYRU

1. Būtų idealu, jei berniuką suptų kuo daugiau vyrų. Tai gali būti tėtis, dėdė, senelis, pažįstamas. Ypač tai svarbu, jei vaiką augina viena motina. Šiuo atveju savo elgesiu jis lygiuosis į juos. Atkreipk dėmesį, kaip bendrauja tėveliai su savo vaikais. Ką jie jiems leidžia ir ką draudžia. Skirtingai nuo mamų, jie leidžia kur kas daugiau ir nesako: “ten nelįsk, čia nevaikščiok”. Atvirkščiai, net skatina savo sūnaus smalsumą ir padeda įveikti jam iškilusias kliūtis. Žinoma, tai pateiktas tik vyriško elgesio pavyzdys. Šiais laikais ne visi tėčiai tokie, nes atsiliepia vienišų mamų  ir stiprių moterų, įpratusių viską laikyti savo rankose, įtaka. Berniuko auklėjimui taip pat didelę įtaką daro knygos ir filmai, kuriuose figūruoja įvairūs herojai, tik filmus reikėtų rinktis labai atidžiai. Tegu jo sektinais herojais bus riteriai, muškietininkai ir kiti personažai, kovojantys su neteisybe. Šiuolaikiniai komiksai ir koviniai filmai vargu ar pasitarnaus geru pavyzdžiu.       

2. Tegu berniukas pasijaučia vyru. 3-4 metų vaikui pirk daugiau berniukiškų žaislų. Tokie žaislai neturėtų būti labai ryškių spalvų. Rinkis ramius tonus, juk ryškios spalvos ir margumas – mergaičių sritis. Norint, kad iš berniuko išaugtų tikras vyras, jau 5-6 metų berniuką galima sudominti  kokia nors vyriška veikla, pavyzdžiui, įduoti jam į rankas plaktuką, kad padėtų tėtei ar dėdei įkalti vinį. Išmokyti jį ką nors sumeistrauti, suprantama, prižiūrint suaugusiam. Kuo anksčiau berniukas pradės padėti suaugusiam vyrui, tuo geriau. Tai padidins jo pasitikėjimą savimi, berniukas pajaus savo reikalingumą ir dalyvavimą “vyriškoje” draugijoje. Vyresnio ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus berniukams reikia pradėti skiepyti mandagaus  elgesio su mergaitėmis įgūdžius: praleisti mergaitę pirma savęs pro duris, pasisiūlyti panešti sunkią rankinę.  Paauglystės laikotarpiu geriau būtų sūnui suteikti šiek tiek daugiau laisvės. Tegu jis pats renkasi draugus ir priima sprendimus. Taip jis greičiau išmoks atsakyti už savo elgesį ir taps savarankišku.         

2 psl. »

Komentarai (2)

Ramunė 2012-08-01 15:40
Neblogas straipsniukas. O kaip užauginti mergaitę tikra moterimi? :)
Irena 2012-07-31 16:57
na, tvarka turi būti, bet styguoti vaiko gyvenimo per daug nereikia

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai