Kaip įpratinti vaiką pabūti be mamos?

@ Shutterstock

„Pampers“ pataria: pirmieji, net ir trumpi išsiskyrimai su mama vaikui kelia didelį stresą, tad jiems reikia pasiruošti. Siūlome vadovautis 7 paprastomis taisyklėmis, kurios tikrai padės išvengti ašarų!



Žingsnelis po žingsnelio... Pirmą kartą išėjusi nepalikite vaikelio ilgam - išeikite valandai ar dviem, o vėliau po truputį ilginkite buvimo atskirai laiko tarpą. Vaikas po truputį įpras, supras, kad ir su kitais jį prižiūrinčiais žmonėmis yra saugu ir smagu, o mama visuomet grįžta.

Palikite vaiką su jam gerai pažįstamu žmogumi. Mažas kūdikėlis, žinoma, atpažįsta tėvelius, tačiau ir į mažiau pažįstamus žmones reaguoja ramiai. Maždaug 5-8 mėnesių amžiaus kūdikis pradeda bijoti svetimų žmonių ir ši baimė dažniausiai tęsiasi iki 1-2-ejų metukų. Šiuo „kritiniu“ laikotarpiu vaiką reikėtų palikti tik jam gerai pažįstamų žmonių priežiūroje.

Išlikite rami. Tikėtina, kad jums ruošiantis išeiti vaikas verks, o gal net įsikibs jums į koją neleisdamas išlįsti pro duris... Sustokite, dar kartą paaiškinkite, kur ir kodėl einate, kada būsite namuose. Priminkite vaikui, kad jį labai mylite ir tikrai grįšite. Tačiau nepraraskite savitvardos ir nenuolaidžiaukite - tai tik pablogins situaciją, ištęs skausmingą išsiskyrimą, išvargins tiek jus, tiek ir vaiką.

Atsisveikinkite. Kartais mamos bando gudrauti ir išsmunka iš namų paslapčia, kol vaikas nemato. Jeigu esate tikra, kad vaikas dar gerą valandą miegos (žinoma, suaugusiojo priežiūroje), galite trumpam išlėkti ir grįžti nepastebėta. Tačiau jeigu vaikas pastebės, kad jūsų nėra, situaciją tik pabloginsite, vaikas jumis nebepasitikės ir kiti išsiskyrimai bus dar dramatiškesni.

Priminkite vaikui, kad jį mylite. Net ir trumpas išsiskyrimas vaiko pasaulyje gali virsti amžinybe, o nekaltas ir tikrai normalus mamos noras bent truputį laiko skirti sau, vaikui gali prilygti išdavystei. Prieš išeidama būtinai paaiškinkite mažyliui, kad buvimas atskirai nesumažina jūsų meilės bei nepablogina tarpusavio santykių.

Palikite vaikui „mylimuką“. Didelė dalis vaikų iki 4-5-erių metukų amžiaus turi „mylimuką“ - mėgstamiausią, įprastai minkštą žaisliuką, pleduką, pagalvėlę ar pan. Dažnai šie daiktai asocijuojasi su mama, pavyzdžiui, ypatingą svarbą įgyja žindymo metu naudotas užklotas arba meškiukas, kurį prieš miegą paduoda mama. Anot raidos specialistų, „mylimukai“ yra naudingi, nes padeda vaikui nusiraminti, labiau pasitikėti savimi, jie taip pat labai praverčia stresinėse situacijose.

Grįžusi parodykite džiaugsmą. Vaikui svarbu suprasti, kad, nepaisant išsiskyrimų, jis jums svarbus. Grįžusi būtinai pasidžiaukite ir parodykite savo jausmus - dar kartą pakartokite vaikui, kad jį mylite, pabrėžkite, kad esate laiminga ir vėl būdama kartu, mažylį apkabinkite ir pabučiuokite, drauge pažaiskite.


Ekstravertiški ir drąsesni mažyliai greitai įpras prie išsiskyrimų su mama ir mielai leis laiką su kitais suaugusiais. Uždaresniems ir baikštesniems vaikams susitaikymui su pokyčiais prireiks daugiau laiko. Nepaisant to, išlikite rami, kalbėkitės su vaiku, parodykite jam dar daugiau meilės, tačiau išeidama pro duris nejauskite kaltės. Juk trumpas atitrūkimas nuo rutinos suteikia naujų jėgų ir glėbį pozityvių minčių, o kuomet mama laiminga - laiminga ir visa šeima!

Komentarai

Kūdikių ir vaikų raida

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai