Kaip įskiepyti vaikams dėkingumo jausmą ir užauginti juos laimingus?

Pavargote nuo barnių, pavydo ir savanaudiškumo? Jums atrodo, kad vaikai tapo užkietėjusiais materialistais? Neskubėkite rautis plaukų – dėkingumo, kaip ir viso kito, yra išmokstama, o iš dėkingumo kyla džiaugsmas. Štai keli būdai, kaip jo išmokyti savo atžalas.
 
Nustebinkite vaiką!
 
Venkite per daug pasirinkimo galimybių. Staigmenos vaikams padeda suvokti dalykus kaip dovanas, o ne kaip jų teises. Atminkite, kad per daug pasirinkimo galimybių daro mus nelaimingus – juk ir mes visada svarstome, kad galėjome pasirinkti geriau.
 
Pasakokite, kas gero nutiko per dieną
 
Kiekvieną dieną raskite šiek tiek laiko pakalbėti vaikams apie tai, už ką esate dėkingi – galbūt prie pietų stalo, prieš miegą ar važiuodami automobiliu. Paklauskite savo vaikų, kas jiems per dieną nutiko gero. Jei vaikai vyresni, bandykite vesti „dėkingumo žurnalą“. Dėkingumo žurnalai yra veiksminga priemonė vaikams tapti laimingesniems. Vieno tyrimo metu 221 šeštos–septintos klasės mokinys dvi savaites kasdien turėjo fiksuoti po penkis dalykus, už kuriuos tą dieną yra dėkingas. Po trijų savaičių tyrime dalyvavę mokiniai į mokyklą žiūrėjo pozityviau ir jautėsi laimingesni nei tie, kurie nedalyvavo.
 
Pasakokite vaikams giminės istoriją.
 
Kokios jūsų šeimos sunkumų ir jų pakėlimo istorijos? Papasakokite jas. Nežinote jokių tikslių faktų iš savo giminės praeities? Tuomet su šeima nueikite į istorijos muziejų, mūšio lauką ar kitą amžinančią praeitį vietą. Namo grįšite, jausdami dėkingumą.
 
Skatinkite vaikus pagelbėti tam, kam „nereikia“ paramos
 
Nuostabu, kai vaikai dalyvauja maisto dalijimo programose ar pan., tačiau šios akcijos būna tik keletą kartų per metus ir su tais, kuriems patarnaujama, nėra nuolatinio ryšio. Suraskite ką nors savo kasdieniame gyvenime, kam jūsų vaikai galėtų reguliariai patarnauti, nors tam žmogui jų pagalba ir nebūtina.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai