Kaip išmokyti brolius ir seses gyventi draugiškai?

Praktiškai visi, kurie augina daugiau nei vieną vaiką patvirtins, kad kartais namai virsta tikru zoologijos sodu, kuriame, regis, gyvena laukiniai plėšrūnai, kiekvieną sekundę pasirengę perkąsti vienas kitam gerkles. Tačiau tai visai ne plėšrūnai ir tikrai ne laukiniai. Tai – tik eiliniai broliai ir seserys, kovojantys dėl asmeninės erdvės ir tėvų dėmesio.

Įprastai tėvai daug dėmesio atkreipia į tai, kaip vaikai bendrauja su savo bendraamžiais: ar draugiškai žaidžia kiemo smėlio dėžėje, ar turi draugų darželyje bei mokykloje, ar ne per daug pešasi su kitais vaikais? Juk visa tai leidžia leidžia leidžia bent iš dalies prognozuoti, kaip vaikui ateityje seksis prisitaikyti prie kintančios aplinkos

Tuo tarpu kur kas didesnės problemos gali būti čia, namuose, tiesiai prieš tavo akis. Muštynės, įžeidinėjimai, ašaros – tėveliams, auginantiems ne vieną vaiką, tenka pamatyti ir išgirsti visko. Priežasčių gali būti daugybė, tačiau pažvelkime į dažniausiai pasitaikančias.

  • Noras atkreipti į save vieno iš tėvų arba iš karto abiejų dėmesį (iš esmės tai yra elementarus pavydas, galintis pasireikšti tiek jaunėliams, tiek vyresniems šeimoje augantiems vaikams).
  • Bandymas parodyti savo galią prieš brolius, seseris ar net tėvus.
  • Bandymas pamėgdžioti tėvus (tokia priežastis verčia susirūpinti dėl savo pačių elgesio).
  • Paprasčiausias nuobodulys, juk ne visi vaikai gali savarankiškai susirasti pramogų.

Kai problema jau iškilusi – ją spręsti gana sunku. Kur kas geriau pabandyti užbėgti įvykiams už akių, kol dar antrasis vaikelis nėra atėjęs į šį pasaulį. Pasikalbėk su vaiku: aptarkite būsimą šeimos padėtį ir jo vaidmenį namuose. Kalbėdamasi dažniau sakyk “mūsų kūdikis”, leisdama vaikui suprasti, kad už mažylį atsakingi būsite visi, o ne tik mama ir tėtis. Suprantama, nėštumo metu tave gali kankinti pykinimas, skausmai ir kiti nemalonūs simptomai, taigi tu paprasčiausiai negalėsi skirti vyresnėliui tiek laiko, kiek skyrei iki šiol. Tačiau niekuomet nesakyk, kad negali pažaisti, nes dėl nėštumo jautiesi pavargusi ar tau negera. Tokiu atveju vaikas iš anksto turės neigiamą nusistatymą, kad gimsiantis mažylis yra blogas, nes per jį mama nebeturi laiko. Juk kol kas jis dar net negimęs, o kas bus, kai gims?!

2 psl. »

Komentarai (1)

Kamilė 2019-02-25 19:08
Labai gera nuomone

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai