Kaip išmokyti vaiką pasiekti užsibrėžtų tikslų?

Specialistų teigimu, sėkmingo žmogaus šaknys glūdi tinkamame auklėjime. Kokių principų reikėtų laikytis, jeigu norite, kad jūsų atžala šiame gyvenime pasiektų daugiau?
 
Pirmas principas: tikslo reikia siekti savo jėgomis
 
Esmė – išmokyti vaiką savarankiškai siekti rezultatų. Tai visai nereiškia, kad reikia jį palikti likimo valiai – greičiau tiesiog išmokyti įveikti jo kelyje pasitaikysiančias kliūtis.
 
Jeigu vaikas nori ką nors gauti – nereikia to duoti iš karto. Iš pradžių pasidomėkite, kam jam tai reikalinga, ką jis su tuo darys ir kaip tikisi to pasiekti. Taip padėsite jam realiai įvertinti savo troškimus, pasverti visus už ir prieš.
 
Nereikia kraštutinumų: vienodai blogai yra tiek neduoti nieko, ko jūsų prašo, tiek duoti viską, pataikauti visiems vaiko norams. Jeigu jūs pildysite visas atžalos užgaidas, ji niekada netaps savarankiška, ir nesupras, kad turi kokį nors potencialą (nesužinos, kad gali pasiekti ir padaryti daug daugiau, negu jam atrodo). Jūs turite palaikyti savo vaiką, tikėti jo galimybėmis, tačiau mokyti veikti savarankiškai.
 
Antras principas: savo veiksmų pasekmių suvokimas
 
Mokykite atžalą suprasti jos veiksmų pasekmes. Svarbu, kad ji žinotų, kad klaida – tai netinkamų veiksmų pasekmė, tačiau ją galima ištaisyti.
 
Elementarus pavyzdys: jeigu vaikas mokykloje gavo blogą pažymį, nereikia bausti ar barti. Geriau tegul pažada, kad jį išsitaisys.
 
Trečias principas: tikslų išsikėlimas
 
Sugebėjimas išsikelti tikslą – tai sėkmingo gyvenimo garantas. Išmokykite vaiką išsikelti tam tikrą uždavinį ir suvokti, kiek ir kokių pastangų reikės įdėti, kad svajonė virstų realybe.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai