Kaip išmokyti vaiką užmigti savarankiškai?

Kol vaikutis dar visai mažas, padėti jam užmigti – tėvelių pareiga. Metodų yra pačių įvairiausių: vieni skaito pasakas, kiti glosto plaukus, treti dainuoja lopšines. Tačiau anksčiau ar vėliau ateina laikas, kai mažylis turi išmokti užmigti savarankiškai, be tėvelių pagalbos. Deja, dažniausiai viskas vyksta ne taip sklandžiai, kaip norėtųsi.

Vieno, visiems tinkančio patarimo, kaip įpratinti vaiką miegoti atskirai ir užmigti savarankiškai – tiesiog negali būti, nes kiekvienas vaikas yra individualus. Pirmiausia turėtum įvertinti, ar vaikas jau pasiruošęs šiam svarbiam žingsniui. Kai kurie vaikučiai yra labai emocionalūs, todėl kardinalios ir staigios permainos juos gali stipriai sukrėsti. Lėtesni, ramesni vaikučiai dažniausiai savarankiškai miegoti pradeda gana anksti, o aktyvesniems vaikučiams reikia artimųjų pagalbos. Taip nutinka dėl to, kad mažylio nervų sistema nėra subalansuota, taigi jam sunku pereiti nuo aktyvumo prie ramybės būsenos. Tikriausiai dauguma tėvelių yra pastebėję, kad net ir labai nuvargęs vaikas, kurio akytės jau akivaizdžiai merkiasi, niekaip negali nustoti dūkęs. Tokiais atvejais nuovargis dažniausiai pasireiškia vakariniais kaprizais. Per visą dieną sukauptos emocijos niekur nedingsta, todėl mažyliui sunku užmigti.

Žindomi kūdikiai mėgsta užmigti (o neretai ir miegoti) ant mamos krūtinės. Mamos kūno šiluma, puikiai pažįstamas kvapas ir širdies plakimas labai ramina ir vaikutis jaučiasi saugus. Todėl jei žindomas vaikutis nenori atsitraukti – nereikėtų jo versti tai daryti. Na, o vyresnius mažylius jau galima po truputėlį mokyti savarankiškumo.

Kaip jau minėjome, per dieną sukauptos emocijos tokios ryškios, kad mažam vaikui sunku savarankiškai su jomis susitvarkyti. Todėl, kaip taisyklė, vakare prasideda įvairiausi kaprizai. Likus valandai iki planuojamo miego, turėtum pasiūlyti vaikui ramesnių žaidimų, kurie padės pereiti prie ramybės būsenos. Tiesa, siūloma veikla (žaidimai, knygelės ar pasakos) vaikučiui turėtų būti pažįstama, juk naujų įspūdžių ir informacijos per dieną sukaupta ir taip pakankamai. Gali pasiūlyti mažyliui įdomų žaidimą: paruošti visus žaisliukus miegui. Jei augini mergaitę, pasiūlyk suguldyti lėlytes ir jas užkloti, jei berniuką – jis gali suvaryti visas mašinėles „į garažą“. Šis žaidimas gali tapti kiekvieno vakaro tradicija.

2 psl. »

Komentarai (1)

sksks 2012-04-20 22:51
maniskis iki siol reikalauja pasaku nors jam jau 7

Vaikų sutrikimai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai