Kaip išmokyti vaiką valgyti sveiką maistą

Labai dažnai gydytojams tenka iš jaunų tėvų išgirsti nusiskundimą: „Mūsų vaikas nevalgo mėsos, žuvies, negeria pieno, valgo tik bandeles ir saldainius, nieko daugiau negalime įsiūlyti...“ Produktų variacijos gali būti įvairios, tačiau esmė ta pati: vaikas renkasi produktus pats ir dažniausiai tas pasirinkimas būna ne sveikųjų produktų naudai. Tėvai stengiasi, kad vaikas gautų reikalingą augančiam jo organizmui kalorijų ir vitaminų kiekį ir dėl to neretai valgymo metu vyksta tikri „mūšiai“ ir „spektakliai“.

Organizmo siunčiamas signalas

Kartais tam tikrais augimo ir vystymosi etapais vaikui daugiau reikia vienokios rūšies maisto, o ribotai - kitos. Kai vaikas pradeda vaikščioti, jis pats intuityviai pirmenybę teikia pieniškiems produktams, nes juose yra kalcio, kurio šiuo vaiko skeleto tvirtėjimo laikotarpiu organizmui ypač trūksta. O štai mėsai ir košėms šiuo laikotarpiu vaikas poreikio dažniausiai nejaučia. Toks reikalingų medžiagų kaupimo laikotarpis paprastai tėvams nekelia panikos ir jie nepuola priverstininai vaiko maitinti. Juk net suaugusiųjų organizmas dažnai siunčia signalus ko jam reikia ir ko nereikia, sakydamas „noriu mėsos“ arba „patroškink kopūstų“. Tad ir vaikas turi teisę įsiklausyti į savo organizmą ir tenkinti jo norus.  

Rodyk pavyzdį

Žinoma, visi tėvai žino, kad teisinga mityba vaikams yra labai svarbi ir pusryčiams būtinai siūlo kokią nors manų košę, kai tuo tarpu patys vien pažiūrėję į ją, suka nosis į šoną ir pasigardžiuodami valgo dešreles su kiaušiniene. Tad pagalvok pati, ar tu vaiko vietoje valgytum košę?

Jeigu nori, kad vaikas valgytų sveiką maistą – parodyk jam savo pavyzdį ir įpratink visą šeimą maitintis sveikai ir valgyti tą patį maistą. Pasitelk savo vaizduotę: apetitą žudo vienodumas ir pilkumas. Juk jeigu kotletukas bus žuvytės formos su akytėmis iš morkos, noras jį suvalgyti bus kur kas didesnis, o pabodusią manų košę beprotiškai skanią galima padaryti, pavertus ją į purų pudingą.    

2 psl. »

Komentarai (3)

nesvarbu 2012-12-16 15:09
pusrycius gerause valgyti vaiku kose
Beata 2012-07-11 17:41
o ar tikrai reikia taip per jėgą kišti nemėgstamus kotletus? Išalkęs gal ir suvalgys, bet jeigu kalbėtume apskritai - juk nemėgstamą produktą galima pakeisti kitu
Jolanta 2012-07-11 15:07
manų košės pusryčiams nerekomenduočiau. Ypač mažiems vaikams

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai