Kaip išrinkti vaikui puoduką

Kiekvieno mažylio gyvenime ateina tokia diena, kai tenka atsisakyti sauskelnių ir pirmą kartą atsisėsti ant puoduko. Galima daug kalbėti apie tai, kaip ir kada jį reikia pradėti prie to pratinti, ką daryti, jeigu vaikutis nenori ant jo sėdėti ir panašiai. Šį kartą pakalbėsime apie tai, kaip išsirinkti šią būtiną priemonę, į ką reikėtų atkreipti dėmesį. Taigi koks iš jų yra tinkamiausias tavo vaikučiui?

Gero puoduko paieška – daug svarbesnė  ir sudėtingesnė užduotis, negu gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pasirinkimas didžiulis, tad kaip neapsirikti?

Dažniausiai puodai gaminami iš plastiko – lengvos, higieniškos ir praktiškos medžiagos. Tokį puodą lengva išplauti, jis būna ne toks šaltas, kaip metalinis, ir patogesnis naudoti.

Apvalus. Tai niekad nesenstanti klasika. Apvalus puodukas patogus tuo, kad vaikutis gali ant jo sėstis nė nesusimąstydamas, kur priekis, o kur – galas. Ant jo sėdima tarytum ant mažos kėdutės, be to, lengviau pasikelti.

Anatominis. Jis pailgas, lašo, ovalo formos. Užpakalinė dalis kiek iškilusi. Tokie puodukai su „snapeliu“ ypač rekomenduotini mažiems berniukams (tokia konstrukcija užtikrina, kad šlapimas nubėgs ten, kur reikia, o ne ant grindų ar kojų). Ant jų sėdima kaip ant balno, tad mažajam „kaubojui“ gali būti visai smagu.

Kėdutė (fotelis). Paprastai tai apvalūs puodukai, įstatomi į medinį arba plastikinį kėdutės pavidalo rėmą. Nenaudojamas jis (kaip ir unitazas) uždengiamas dangčiu. Tokia kėdutė gali būti ir labai paprastos formos, ir priminti tikrą fotelį, turėti anatominį atlošą ir porankius. Kai kurie modeliai būna su minkštomis sėdynėmis ir net apsauginiais diržais, neleidžiančiais nuvirsti ar atsikelti anksčiau laiko. Ypač didelio pasisekimo sulaukė puodukai, primenantys tikrą unitazą su dangčiu. Tai mažyliui padeda greičiau suprasti, kam skirtas šis daiktas – mamytė ir tėvelis juk taip pat naudojasi panašiu. Puodas įstatomas įvairiai – arba iš šono, arba iš nugaros, arba iš priekio. Tačiau būtina patikrinti, ar lengva jį išimti ir įstatyti atgal. Pirkdama tokį puodą įsitikink, kad viskas patikimai pritvirtinta, kad nėra aštrių kraštų, kad vaikutis nesusižeistų.

2 psl. »

Komentarai (3)

Oksana 2012-03-09 11:04
Mes turime kėdutę-fotelį. Mielas puodukas
Oda 2012-03-09 09:01
pusės nė mačiusi, nė girdėjusi
Jurgita 2011-12-12 17:06
Oho, kiek visokiausių įmantrybių...

Vaikų higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai