Kaip išrinkti vaikui žaislą?

Kūdikio gimimas – didelis džiaugsmas ir tuo pačiu iššūkis visiems tėveliams. Kadangi lavinti jį reikia nuo pat pirmųjų dienų, kartais pasimetema ir nežinoma, kaip išsirinkti tinkamas priemones. Štai keletas patarimų, palengvinsiančių šią užduotį.

Patiems mažiausiems...

Nebūtina į vaiko kambarį sunešti visos žaislų parduotuvės, neverta ir specialiai ieškoti ir žaisliukų, kokius matėte pas draugę arba kaimynę. Sukurti tinkamą aplinką daug priemonių nereikia: priklausomai nuo amžiaus, vaikui bus įdomūs jūsų namuose jau esantys dalykai.

Naujagimiai pirmąjį mėnesį dažniausiai miega, o būdrauja tada, kai valgo,  kuomet juos maudote, atliekate higienos procedūras. Būtent todėl tokiu metu reikia stengtis kuo daugiau su jais bendrauti: kalbėti, keisti veido mimikas, išpūsti akis, imituoti jų garsus – tai ir bus pats geriausias žaislas.

3–4 mėnesio amžiaus mažylis jau gali vartytis ir net šliaužti ant pilvo, jis tampa atidesnis, o žaisliukai ima dominti vis labiau. Galima ant lovytės krašto pakabinti ryškius varpelius, barškaliukus, skambančias gyvūnų figūrėles – jei vaikas atsitiktinai ranka juos užkabins, labai greitai supras, kad savo judesiais gali išgauti garsą.

Jeigu lovytė stovi prie sienos, pakabinkite ant jos paveikslėlių, vaizduojančių ką nors panašaus į spiralę, šachmatų lentą, banguotas juostas arba schemišką veidą. Kambaryje galima prikabinėti žalių, geltonų ir raudonų balionų (tokio amžiaus vaikai daugelio spalvų dar neskiria).

Kai mažylis šliaužioja ant pilvo, pastatykite priešais jį veidrodį ar ką nors, kas gerai atspindi šviesą. Padėkite prieš jį tuos žaisliukus, kurie jam labiausiai patinka – taip skatinsite jų siekti ir judėti pirmyn.

2 psl. »

Komentarai (4)

Jule 2011-12-01 13:35
Pirmiausia pradeti reiktu nuo to, kad tevai daznai perka tiesiog bet ka, be tik vaika nudziugintu. Zaislus reikia pirkti atsakingai ir apgalvotai, kad tai butu ir naudinga ir idomu. Priesingu atveju vaikas ta zaisla nukish i spinta jau sekancia diena. Geriau keli bet tikrai geri zaislai, nei pilnas kambarys bevercio slamsto
Stėja 2011-12-01 13:02
Aš neperku kinietiškų, nes jie yra tikrai nekokybiški ir tuo pačiu nesaugūs. Sūnui kažkada mašinytę nupirkom, kuri sulūžo ir liko styrančios plasmasės. O žinant, kad mūsų vaikas bet kokius smulkius daiktus iškart į burną kiša...
Lika 2011-11-30 19:24
Kalbant apie tikrus žaisliukus: nutinka kurioziškų situacijų. Pirkome barškutį kūdikiui. O ant jo buvo parašyta, kad netinka vaikams iki trejų metų :) Su tais kiniečių žaislais visada kyla problemų. Pliusas tik tas, kad kainuoja pigiai, todėl sulūžusį galima išmesti ir nupirkti kitą.
Gitana 2011-11-30 17:07
O taip, mano mažoji iš bet ko gali pasidaryti žaisliuką, bet ją labiausiai domina mobilieji telefonai. Tik pamato, tuoj pat ir tiesia rankytes.

Vaikų ugdymas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai