Kaip išsibalinti nagus?

Tikriausiai esi girdėjusi, kad apie vyrą viską pasako jo batai, o apie moterį – jos rankos ir nagai. Deja, kartais nagučiai pagelsta ir tikrai neatrodo sveikai bei patraukliai. Taigi šį kartą norime pakalbėti apie nagų geltonavimo priežastis ir pasiūlyti paprastus balinimo metodus.

Išsibalinti nagus galima tiek profesionaliomis priemonėmis (lakai, milteliai ir t.t.), tiek ir liaudiškais metodais. Moterims, kurios mėgsta lakuotis nagus įvairiomis spalvomis, nagai gelsta kur kas dažniau. Visa problema slypi lako sudėtyje esančiame formaldehide, kuris neigiamai įtakoja nagų struktūrą ir jų būklę.

  • Jei dažnai lakuoji nagus, prieš lakavimą būtinai padenk nago paviršių “bazinio” lako sluoksniu, kuris padės apsaugoti nagą nuo neigiamo formaldehido poveikio;
  • Taip pat patariama laikas nuo laiko nupoliruoti nago paviršių ir bent kartais leisti nagams pailsėti nuo lako, t.y. visiškai nelakuoti nagų. Šiuo laikotarpiu būtų puiku, jei nagus palepintum eteriniais aliejais ir žolelių vonelėmis.

Kokios galimos nagų geltonavimo priežastys?

Prieš balinant nagus reikėtų išsiaiškinti, kokios yra geltonavimo priežastys. Mes jau išsiaiškinome, kad nagai gali geltonuoti nuo neigiamo lako poveikio, tačiau galimos ir kur kas blogesnės priežastys. Nagai geltonuoja sergant inkstų bei kepenų ligomis, o taip pat ir nuo per ilgai vartotų antibiotikų.

Nagų grybelis – tai dar viena labai reali nagų geltonavimo priežastis. Grybelis gamina pigmentus, kurie per ilgą laiką pakeičia nago spalvą. Tačiau esant grybeliui pastebėtum ir kitus simptomus: nemalonų kvapą bei nagų paviršiaus pažeidimus. Dar viena gali priežastis – rūkymas. Jei rūkai, neturėtum stebėtis, jei tavo nagučiai bus pageltę. Žinoma, nagai pagelsti gali ir dėl amžiaus, kuomet sutrinka limfinės sistemos darbas. Tikriausiai pastebėjai, kad retas vyresnio amžiaus žmogus gali pasidžiaugti baltais nagais.

2 psl. »

Komentarai (7)

Migl4 2018-10-29 16:55
soda ir citrinos r8g6tis truput4l5 pabalino :) s4km4s
... 2013-07-11 16:25
Naudojant permatma laka, kaip pagrinda, nagai negeltonuoja.
marina 2013-02-08 13:23
Kuri laika nelakavau nagu gal apie pora menesiu,tada sumaniau nusilakuot kita diena nusivaliau o nagai neapsakomai pageltonavo!
leilaxxx 2012-05-24 18:31
nelakuok nagu , nerukyk, ir nesirk tokiom ligom ir nereiks jokiu citrinu , ar voneliu
Vilma 2012-05-23 21:48
alyvuogių aliejaus vonelės ir citrina tikrai labai veiksminga
nijole 2012-05-23 21:36
su citrina jausenei balinu labai geras metodas
vilkė 2012-05-23 21:14
citrina - paprasta ir veiksminga.

Rankoms ir kojoms

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai