Kaip išsirinkti auklę?

Gamintojo nuotr.

„Pampers“ pataria: auklės pasirinkimas yra ypač atsakingas procesas - juk jai patikėsite savo brangiausią turtą!

Prieš pradėdami ieškoti...


Auklės paieškas turėtumėte pradėti nuo savo lūkesčių apsvarstymo bei informacijos rinkimo.

Pagalvokite, kiek valandų per dieną ir kokiomis dienomis jums reikės auklės pagalbos? Ar ji turės tik prižiūrėti vaiką namuose, ar reikės jį ugdyti, mokyti, aktyviai leisti laisvalaikį? Ar auklei reikės atlikti papildomus darbus: ruošti maistą, tvarkyti namus, skalbti, vedžioti šunį ir pan.? Ar mažą vaikutį prižiūrinčiai auklei reikės pasirūpinti ir kitais, vyresniais vaikais, pavyzdžiui, pasiimti juos iš mokyklos, padėti ruošti namų darbus?

Apsvarstę savo lūkesčius, pasistenkite išaiškinti jų kainą ir įvertinkite, kiek pinigų galite skirti auklei. Peržvelkite skelbimus, pasiklausinėkite pažįstamų mamyčių ar paieškokite informacijos diskusijų forumuose arba kreipkitės į auklių paslaugas siūlančias agentūras.

Darbo pokalbio metu...

Peržvelgę skelbimus ar paklausę pažįstamų rekomendacijų paskambinkite potencialioms auklėms, trumpai pasikalbėkite, išsakykite pagrindinius reikalavimus, išklausykite auklės pageidavimus, tačiau perdėm nesiplėskite. Trumpo pokalbio pakaks nuspręsti, ar norite pakviesti žmogų susitikti išsamesniam darbo pokalbiui.

Atvirai pasikalbėkite. Pakvietę auklę pokalbiui iškart aiškiai išdėstykite savo reikalavimus, papasakokite apie savo vaiką, jo įgūdžius, aktyvumą, pomėgius, kokia priežiūra yra reikalinga, ar reikės atlikti kitus darbus. Neslėpkite nė menkiausių smulkmenų - svarbu, kad auklė gautų pakankamai informacijos ir galėtų tinkamai apsispręsti. Auklę taip pat paraginkite nuoširdžiai papasakoti apie savo lūkesčius ir norus.

Užduokite abstrakčius klausimus. Kalbėdamiesi su aukle stenkitės kuo daugiau klausinėti, tačiau klausimus formuokite abstrakčiai, be išankstinės atsakymo užuominos, tuomet išgirsite tikrąją žmogaus nuomonę. Pavyzdžiui, labai konkretų klausimą: „ar nešiotumėte ir sūpuotumėte verkiantį vaiką?“, keiskite abstraktesniu: „kaip nuramintumėte verkiantį vaiką?“.

Paklausinėkite apie buvusį darbą. Pokalbio metu būtinai pasidomėkite auklės darbine patirtimi, sužinokite, kiek laiko ji dirbo buvusiame darbe, kodėl iš jo išėjo, kas patiko, o kas ne. Svarbu, kad žmogus ne tik liaupsintų buvusį darbdavį bei savo laiką praleistą su juo, bet ir mokėtų taktiškai išsakyti nedidelius minusus, kurių norėtųsi išvengti ateityje.

Paprašykite rekomendacijų arba buvusio darbdavio kontaktų. Auklės yra linkusios kaupti rekomendacijas, nes savo vaiką joms patikiantys tėvai jų tikisi. Jeigu auklė rekomendacijų neturi, neskubėkite jos „nurašyti“. Paprašykite pateikti buvusių darbdavių kontaktus ir susisiekite su jais, paklausinėkite apie jų šeimos patirtį su šia aukle, pasikalbėkite apie auklės stipriąsias ir silpnąsias puses.

Pažinkite žmogų. Pokalbio metu pasistenkite ne tik išsiaiškinti su darbu susijusius klausimus, bet ir pasidomėkite auklės vidiniu pasauliu, pomėgiais, hobiais, požiūriu. Svarbu, kad su jūsų vaiku daug laiko praleisiantis žmogus būtų ne tik patikimas ir profesionalus, bet ir artimas širdžiai, puoselėjantis jūsų šeimai priimtinas vertybes.
 

Gamintojo nuotr.

 

Pradėjus prižiūrėti vaiką...

Galite susitarti dėl kelių dienų ar savaitės bandomojo laikotarpio, kurio metu pasitikrinsite, ar jums pakeliui. Auklei pradėjus dirbti būkite dėmesingi - stebėkite vaiko elgesį, kalbėkitės su juo, jeigu kyla negeri įtarimai, galite namuose palikti diktofoną ar slaptą kamerą.

Vaiko elgesį ir žodžius vertinkite rimtai, bet nedarykite skubotų išvadų. Vaikas (ypač jeigu tai jo pirmoji auklė) gali būti nelaimingas ir nepatenkintas pokyčiais, užsisklęsti ir pykti arba, atvirkščiai, protestuoti ir elgtis destruktyviai. Vyresnis vaikas net gali meluoti apie netinkamą auklės elgesį, norėdamas, kad grįžtų senoji auklė arba jį prižiūrėtų mama. Kartais vaikui reikia daugiau laiko, norint susidraugauti ir priprasti prie naujo žmogaus.


Nežiūrėkite į auklės pasirinkimą pro pirštus ir jam skirkite ilgesnį laiko tarpą bei suplanuokite mokėti adekvačią pinigų sumą. Atradę tinkamiausią kandidatą rasite ne tik vaiko gerbūvį užtikrinantį žmogų, bet ir šeimos draugę, suteiksiančią jūsų mažyliui daug malonių emocijų bei prisiminimų.

Komentarai (1)

Linda 2018-03-18 23:48
Dauguma rinkdamiesi auklę nori,kad būtų tvarkomi namai,kai kur ruošiamas maistas,lyginimas ir aišku vaiko priežiūra,viskas sumesta į vieną krūvą!Kam rašyti,kad ieškau auklės,jei iš tikrųju reikalinga daugiau tarnaitė,o moka už tuos visus malonumus kazkokį mizerį.Reikia viską vadinti savais vardais

Kūdikių ir vaikų raida

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai