Kaip išsirinkti tinkamas sauskelnes?

Daugybė firmų viena per kitą siūlo savo „superlaidžias orui“, „nepakartojamas“ ir „geriausiai sugeriančias drėgmę“ sauskelnes. Asortimentas milžiniškas, reklamos viliojančios... Kaip neapsigauti?
 
Ar yra skirtumas, kokį prekinį ženklą rinktis?
 
Žymiausių firmų sauskelnės beveik identiškos ir mažai kuo skiriasi. Pirmenybė, teikiama vienam ar kitam prekiniam ženklui, dažniausiai tėra konkurencijos išraiška. Jeigu nenorite rizikuoti, pradžiai užteks nusipirkti pabandymui pakuotę kurios nors žinomos firmos sauskelnių. Jeigu tiks – jas ir naudokite. Jeigu ne – išbandykite kitas. Būtent todėl pirmosiomis mažylio gyvenimo dienomis nerekomenduojama dideliais kiekiais pirkti nežinomų ir dar neišbandytų gamintojų produkcijos – ji gali paprasčiausiai netikti, sukelti alergiją ar kitų problemų, ir jūs tik veltui išmesite pinigus. Sauskelnių pasirinkimas – labai individualus reikalas, ir tai, kas tinka jūsų draugų ar giminių vaikams, nebūtinai tiks jūsiškiam.
 
Kaip išsirinkti? Teks pasikliauti bandymų ir klaidų metodu. Iš pradžių rinkitės žinomą ir gerai vertinamą firmą, kurios produkcija pasižymi kokybiškumu. Kad nenusiviltumėte, pirkti sauskelnes reikėtų arba parduotuvėje, arba vaistinėje, nes žinomų firmų produkcija labiausiai ir klastojama.
 
Kaip ir pagal ką skirstomos sauskelnės?
 
Pagal dydį ir svorio kategoriją daugelio firmų sauskelnės skirstomos taip:
 

  • Naujagimiams: iki 2-5 kg (vidutinis amžius – iki 2 mėnesių). Kai kurie gamintojai šios kategorijos sauskelnių nesiūlo visai.
  • Mini: 3-7 kg, nuo gimimo iki 4 mėnesių;
  • Midi: 5-10 kg, 3-12 mėnesių;
  • Maxi: 9-18 kg, 8-18 mėnesių;
  • Maxi plus: 10-20 kg, 12-24 mėnesių;
  • Extra large: 15-25 kg, nuo 18 mėnesių.

 
Paprastai ant sauskelnių pakuotės būna parašyta, kokio svorio vaikui jie tinka geriausiai, tačiau būtina nepamiršti, kad tai nėra taisyklė, o tik orientyras – to paties amžiaus ir svorio vaikučių ūgis ir kūno proporcijos gali gana smarkiai skirtis. Renkantis teks atsižvelgti į pilvuko apimtį, užpakaliuko plotį ir t.t. 8 kg sveriančiam vaikučiui gali tikti ir midi (5-10 kg), ir maxi (9-18 kg) kategorijos. Smulkaus sudėjimo mažyliui tiks midi, stambesniam – maxi. Berniukams geriau rinktis vienu dydžiu didesnes sauskelnes. Pagrindinis kriterijus – kad sauskelnės gerai priglustų, bet neveržtų, nespaustų, bet ir nebūtų per laisvos. Nepirkite sauskelnių, kurias iki kurių vaikui reikėtų „paaugti“ – jos neatliks savo funkcijos, nes blogai priglus, be to, jų galiojimo laikas vis dėlto yra ribotas.
 
Pagal lytį sauskelnės skirstomos:
 

  • Berniukams;
  • Mergaitėms;
  • Unisex (tinka ir vieniems, ir kitiems).

 
Šios sauskelnės savo forma ir konstrukcija skiriasi nedaug. Esminis skirtumas – kur absorbento daugiau. Pavyzdžiui, mergaitėms skirtose sauskelnėse sugeriantis sluoksnis būna per vidurį, o skirtose berniukams – priekinėje dalyje. Daugelis firmų leidžia „unisex“, t.y. absorbentas paskirstytas tolygiai, ir todėl tokias sauskelnes galima naudoti tiek berniukams, tiek mergaitėms. Jeigu keliaujate į gimdymo namus ir dar nežinote vaiko lyties ir svorio, patartina rinktis „unisex“ naujagimiams (2-5 kg).
 
Pagal naudojimo laiką sauskelnės gali būti:
 

  • Dieninės;
  • Naktinės.

 
Naktinės sauskelnės sugeria daugiau drėgmės.
 
Pagal naudojamą užpildą sauskelnės būna dviejų tipų – su celiuliozės sluoksniu ir su gelį primenančia medžiaga, kuri labai gerai sugeria drėgmę. Pastarųjų kaina yra šiek tiek didesnė.
 
Pagal laidumą sauskelnės skirstomos į laidžias orui ir „nekvėpuojančias“
 
Ką reiškia „kvėpuojančios“ sauskelnės? Tai, kad paviršius minkštas ir švelnus, nebūtinai rodiklis, kad sauskelnės praleidžia orą. Jose gali būti polietileno sluoksnis, be kurio iš tokių sauskelnių nebūtų jokios naudos (jos tiesiog peršlaptų). „Kvėpuojančiose“ sauskelnėse naudojama speciali plėvelė, turinti daugybę smulkių „mikroporų“. Jos tokios mažos, kad praleidžia orą, tačiau nepraleidžia stambesnių vandens molekulių. Suprantama, tokios sauskelnės kainuoja gerokai brangiau. Ir ne be reikalo – jos padeda ilgai išlikti sausam, paversdamos skystį žele primenančia mase. Beje, tokia plėvelė dengia ne visą sauskelnių paviršių, o tik pačią reikalingiausią dalį, todėl odelė laisvei kvėpuoja net ir po „avarijos“.
 
Paprastai sauskelnės būna su specialiomis gumytėmis ir kontaktine juosta, kad būtų patogiau keisti. Kai kurie užsegimai būna daugkartinio naudojimo – jie ypač patogūs, kai sauskelnes reikia tikrinti dažnai.
 
Kaina ir kokybė
 
Renkantis sauskelnes taip pat svarbu atkreipti dėmesį į kainos ir kokybės santykį. Esmė ta, kad tas pats gamintojas gali siūlyti vienodo dydžio, bet skirtingas sauskelnes. Gal vienetų skaičius pakuotėje išliks tas pats, bet skirsis kaina ir pavadinimas, o pagrindinis šių modelių skirtumas bus absorbuojančios medžiagos kiekis. Brangesnėse sauskelnėse šios medžiagos daugiau, todėl jos ir efektyvesnės, patikimesnės, jas galima naudoti ilgesnį laiką.
 
Jeigu išsirinkote sauskelnes, kurios tinka mažyliui, patartina jas pirkti ir toliau (tik didesnes), kad be reikalo nerizikuotumėte vaiko sveikata.
 
Kokybė ir saugumas
 
Vienkartinių sauskelnių galima įsigyti beveik visur, tačiau jeigu nenorite nusipirkti klastotės, patartina šios produkcijos ieškoti tik specializuotose parduotuvės, prekybos centruose ir vaistinėse.
 
Kokybiškos sauskelnės visada minkštesnės, jų paviršius primena audinį ir netrina mažylio odelės. Elastingos gumytės padeda išvengti pratekėjimo, geriau prispaudžia ten, kur reikia. Kokybiškų sauskelnių guma platesnė, kontaktinė juosta neatsiklijuoja nei pati, nei nuo vandens, vaikiško aliejuko, kremo ar talko. Kokybe pasižymi orui laidžios sauskelnės, apsaugančios jautrią odelę nuo perkaitimo ir sudirgimo. Absorbuojantis sluoksnis po naudojimo turi likti vientisas, nesušokti gumulais.
 
Pirkdami atkreipkite dėmesį į sauskelnių pagaminimo datą ir galiojimo laiką. Dauguma jų tinka naudoti 2 metus, ir laikyti jas reikia sausoje ir vėsioje vietoje, vengiant didelių temperatūros ir drėgmės svyravimų (todėl nelaikykite jų vonioje ir virtuvėje).
 
Būkite sveiki!

Komentarai

Kūdikių sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai