Kaip išvengti dantų ėduonies?

Apie tai, kaip natūraliais būdais pasirūpinti sveikais vaiko dantukais, mes jau kalbėjome. Tikriausiai prisimeni, kad sveikiems dantukams labai svarbi mityba, o dantukų formavimuisi – kramtymas. Šį kartą daugiau dėmesio norėtume skirti pačiam dantukų valymui ir pagalbinėms valymo priemonėms.

Kas saugo dantukus nuo karieso? Kad apsigintum savo vaiko dantukus nuo karieso, visų pirma, turėtum žinoti, iš kur tas kariesas atsiranda. Iš esmės kariesas atsiranda nuo rafinuoto cukraus, kurio yra visuose mažylių pamėgtuose saldėsiuose: limonade, šokoladuose, ledinukuose ir t.t. Kai organizmo bakterijos ima skaldyti cukrų, burnoje pradeda gamintis rūgštys, sukeliančios kariesą.

Pagelbėti nuo karieso gali fluoras, kurio yra visose vaikams skirtose dantų pastose. Įdomu tai, kad Vulkaniniuose regionuose, kur vandenyje yra gausi fluoridų koncentracija, žmonės praktiškai neturi problemų su kariesu. Tiesa, viskas ne taip gražu, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, mat per didelis kiekis fluoro sutrikdo dantų emalio formavimąsi ir sunaikina natūralią apsaugą.

Kaip veikia tas stebuklingasis geradarys fluoras? Patekęs į organizmą, fluoras išsiskiria kartu su seilėmis ir susijungia su išoriniu emalio sluoksniu. Taip sudaroma papildomas apsauginis sluoksnis, neleidžiantis rūgštims atlikti savo darbo, t.y. gadinti dantukų.

Kada pradėti valyti dantukus? Dantukus reikia pradėti valyti iš karto, kai tik jie pradeda dygti. Iš pradžių pakaks sudrėkinti švarų audeklo gabaliuką ir apsukus jį aplink pirštą, nubraukti burnoje susikaupusias apnašas. Vėliau, kai prasikals pirmieji krūminiai dantys, ateis metas supažindinti mažylį su šepetėliu.

Pirmieji dantukų valymai neretai baigiasi ašaromis ir vaiko baime. Kad to išvengtum, iš anksto pasiruoš pripratinimo planą: parduotuvėje išrink kelis labiausiai tinkančius šepetėlius (geriausia – su ilgu koteliu, kad valyti būtų patogu) ir leisk savo mažyliui išsirinkti tą vienintelį. Mažiems vaikams labai svarbus atsakomybės ir savininkiškumo jausmas. Jie mėgsta rinktis patys, todėl išsirinkęs dantų šepetėlį pats, jis ne taip jautriai reaguos į kasdienį dantukų valymą.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai