Kaip išvengti nutrynimų ir nuospaudų ant kojų?

Vasara – tikras išbandymų metas mūsų kojoms. Jos tinsta, prakaituoja, pavargsta. Nutrynimai ir nuospaudos atsiranda labai greitai. Tačiau nuospaudų galima išvengti. Juk taip norisi, kad šiltuoju metų laiku viskas atrodytų gražiai, net ir pėdos. Štai keletas patarimų kaip teisingai prižiūrėti kojas ir išvengti nuospaudų:

1. Svarbiausia – nenešioti siauros, ankštos avalynės, o žinant savo pėdų problemines vietas, nevaikščioti basomis, neįsidėjus padukų į batus, ypač vykstant į užmiestį ar išsiruošus į ilgą pėsčiųjų žygį.  

2. Pajutus mažiausią nepatogumą ar deginimą, pažeistą vietą tuojau pat būtina užklijuoti baktericidiniu pleistru. Nusipirkus naują avalynę, geriau nelaukti kol ji pritrins, o tas vietas, kurias dažniausiai pritrini, iš karto užklijuok pleistru.  

3. Jei koja nutrinta iki kraujo, pažeistą vietą reikėtų dezinfekuoti, pvz. boro rūgštimi, furacilino, kalio permanganato (žalumos) tirpalu, kraštutiniu atveju atskiesta degtine. Išdezinfekavus, užbarstyk streptocido miltelių.

4. Profilaktiškai, nutrintoms kojoms naudinga kiekvieną vakarą daryti voneles su gluosnio nuoviru: 2 valg. šaukštus džiovintų žolelių užplikyk 1 litru verdančio vandens, 1 valandai palik stovėti, kad pritrauktų, nukošk ir supilk į vonelę kojoms. Vandens temperatūra neturi viršyti +38C.     

5. Ąžuolų žievė stiprina kojų odą ir mažina prakaitavimą. 2 valg. šaukštus susmulkintos ąžuolo žievės užpilk 1,5 litro vandens ir ant silpnos ugnies virk 20 minučių. Pusvalandį palaikyk, kad pritrauktų. Supilk į vonelę kojoms. Kojas vonelėje mirkyk 10-15 minučių.

6. Nuospaudų susidarymo profilaktikai geriamas kalendros antpilas. 1 valg. šaukštas džiovintų žiedų užplikyk 1,5 litro vandens, palaikyk10-15 minučių, kad pritrauktų. Gerti dienos bėgyje lygiomis dalimis tarp valgymų. Užpilas geriamas karštas.   

2 psl. »

Komentarai (3)

Lina 2012-06-24 20:57
kalio permanganato (žalumos) tirpalu...
Bet tai du skirtingi dalykai..
Vida 2012-06-22 18:24
išvengti paprasta, atsikratyti - sudėtingiau
Šarūnė 2012-06-22 13:55
alavijai tikrai stebuklingi, bet va, man nunyko, nebeturiu. Taip gaila :/

Rankoms ir kojoms

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaikai pradeda sapnuoti dar prieš gimimą.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai