Kaip keisti sauskelnes kūdikiui?

Koleksifoto.com nuotr.

Kad sauskelnių keitimas sukeltų kuo mažiau nepatogumų, mes rekomenduojame įsigyti specialų krepšį (tinka ir paprastas, tačiau talpus ir su atskirais skyreliais), kuriame galėsi laikyti visas sauskelnių ar vystyklų keitimui reikalingas priemones. Kai ateis metas kasdienėms higienos procedūroms, nereikės lakstyti po visus namus ir ieškoti reikalingų daiktų, nes viską visuomet turėsi po ranka.

Kada reikia keisti sauskelnes?

Priešingai nei dauguma suaugusiųjų, dažniausiai kūdikiai ima tuštintis iš karto po to, kai sočiai pasimaitina, todėl sauskelnes patariama keisti pavalgius. Jei sauskelnės gerai sugeria drėgmę, gali ir nepastebėti, kad jos jau prisipildė. Tačiau dažniausiai tokių atvejų nepasitaiko, nes prisipildžiusios sauskelnės ima smukti žemyn, o mažylis, pajutęs net ir menkiausią drėgmę, pradeda verkti.  Žinoma, tu geriau matai ir žinai, kada vaikutį metas pervystyti, todėl jokių griežtų nurodymų šioje srityje tikrai nėra. Mes tik galime pašnibždėti, kad pamaitintas mažylis būna geriau nusiteikęs, taigi mažiau priešinasi.

Kaip reikia keisti sauskelnes?

Sauskelnių keitimas – visai nesunkus darbelis, kurio išmokstama tik bandant. Taigi, užteks kelis kartus pamėginti ir viskas bus aišku bei paprasta. Mes galime tik patarti keletą naudingų dalykų:

 

  • Pasirūpink kūdikio saugumu. Nors sauskelnių keitimas – tikrai paprastas procesas, kartais tėveliams užtenka nusisukti tik akimirkai ir mažylis per kelias sekundes sugeba nusiridenti nuo vystymo stalo ar lovos. Taigi, nepalik savo vaiko vieno nei akimirkai. Nepatingėk pasiimti jo kartu ir tuomet, kai skamba telefonas, ir tuomet, kai kažką palikai kitame kambaryje. Juk saugumas – pirmoje vietoje.
  • Pasiruošk viską iš anksto. Auginant mažą vaikutį namuose tikrai netrūksta darbų, todėl tiek tėveliai, tiek mamytės neretai būna išsiblaškę. Kad sauskelnių ar vystyklų keitimas praeitų sklandžiai, pasiruošk visus reikalingus daiktus iš anksto. Šiuo atveju labai pravers straipsnio pradžioje minėtas sauskelnių krepšys, kuriame galėsi susidėti viską, kas reikalinga.
  • Kruopščiai nuprausk kūdikį. Vien tik pakeisti sauskelnes negana. Būtina kruopščiai prižiūrėti mažylio odelę, kad jos neišbertų ir ji nesušustų. Taigi numovus senas sauskelnes ar vystyklus, nuprausk odelę ir atsakingai išvalyk visas raukšleles, kuriose mėgsta įsikurti bakterijos.
  • Nusausink odelę. Kad odelės nepritrintų, ją reikia gerai nusausinti. Tik elkis atsargiai: švelniu audiniu lengvai patapšnok drėgnas vietas. Tik jokiu būdu netrink, nes kūdikio oda yra labai jautri.
  • Leisk odelei pakvėpuoti. Visi mažyliai mėgsta pasivartyti be sauskelnių ir vystyklų. Nors šiuolaikinės sauskelnės tikrai patogios ir nevaržo judesių, vis dėl to niekas neprilygs tam jausmui, kai kūnelio nedengia jokie drabužėliai ar sauskelnės.

Komentarai (1)

Angelika 2013-10-08 13:10
Neblogai pasisemti patirties ateiciai!:-)

Kūdikių higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai