Kaip kovoti su raukšlėmis?

Raukšlės – bene didžiausias visų moterų grožio priešas. Kova su šia nepageidaujama „puošmena“ neapsiriboja vien liaudiškais metodais arba iš lūpų į lūpas keliaujančiais patarimais. Kaip nepasimesti ir pagal ką atsirinkti efektyviausią raukšlių gydymo metodą, padėsiantį sustabdyti laiką, pataria gydytojos dermatologės.
 
„Savaime suprantama, kad siekiant kiek įmanoma ilgiau išlaikyti sveiką, skaisčią ir lygią odą, pirmiausia reikia nuolat ir tinkamai ją prižiūrėti: palaikyti higieną bei naudoti priemones, tinkamiausias konkrečiam odos tipui. Niekam ne paslaptis ir tai, kad didelę įtaką odos sveikatai daro gyvenimo būdas, mityba, vitaminų balansas organizme ir kone svarbiausia – odos drėgmės palaikymas. Tačiau didžiausias moterų grožio priešas, laikas, vienaip ar kitaip paliečia mus visas, nes bėgant metams odos gebėjimas atsinaujinti nuosekliai mažėja ir dėl to formuojasi raukšlės“, – sako gydytoja dermatologė Natalija Jasaitienė.
 
Gydymo metodai pagal raukšlių tipus
 
Gydytoja dermatologė Ramunė Petrosian teigia, kad konkrečios amžiaus ribos, nuo kada patartina pradėti naudoti priemones nuo raukšlių, nėra. Dažniausiai pirmosios raukšlės susiformuoja 25-28 metų amžiaus, bet tai priklauso nuo genetikos, aplinkos poveikio, gyvenimo būdo, tad ir gydymo priemonės kiekvienam pacientui pritaikomos priklausomai nuo raukšlių pobūdžio.
 
Mimikos raukšlės. Anot R. Petrosian, tinkamiausia priemonė šalinant mimikos raukšles kaktos srityje, „žąsų kojelių“ raukšles aplink akis ar pykčio raukšles yra botulino toksino injekcijos. Suleistas į raumenį nedidelis botulino toksino kiekis sukelia jo paralyžių, taigi raumuo atsipalaiduoja, o nemimikuojant raukšlės pasilygina arba net visai išnyksta. Ši priemonė itin tinkama vos pradėjus formuotis raukšlėms ir jų prevencijai tiems žmonėms, kurie yra itin išraiškingi ir emocijas reiškiantys, atrodytų, visais savo veido raumenimis, tad atliekant procedūrą jaunesniame amžiuje, žmonės apskritai gali atprasti raukytis. Vienos botulino toksino injekcijos poveikis trunka 4-6 mėnesius.

2 psl. »

Komentarai

Veidui

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai