Kaip kovoti su vakariniu apsivalgymu

Su vakariniu apetitu susidoroti nėra lengva. Nepaisant to, kad griežtai prisižadi sau ir visiems aplinkiniams, kad daugiau - jokių naktinių “apsiryjimų”, vos tik apetitas pakyla, visi pažadai užsimiršta... Tada ateina metas “graužti” save dėl valios stokos ir žinoma, naujų pažadų lavina... Ir  vis dėl to potraukį valgymui, kad ir kaip jis kartais atrodytų nenugalimas, įveikti galima.

Gerai žinoma tiesa, kad vartojant daugiau skysčių, apetitas žymiai sumažėja. Tam labai tiks žalioji arbata, mineralinis vanduo, pomidorų sultys, pienas ar neriebus kefyras be cukraus. Galima išgerti stiklinę virinto vandens, pagardinto citrinų sultimis.

Siekiant numalšinti alkio jausmą, vertėtų pagulėti šiltoje vonioje, kuri veikia raminančiai ir atitolina mintis apie maistą.

Norėdama numalšinti alkį prieš miegą, pasirinktinai gali suvalgyti:

  • gabaliuką šokolado;
  • obuolį;
  • šviežią pomidorą arba agurką;
  • šviežią morką;
  • petražolių.

Skonio receptorius apgauti galima lėtai pakramčius ir nurijus vieną arbatinį šaukštelį sauso pieno miltelių. Jei mintys apie maistą darosi vis įkyresnės ir su pakilusio apetito priepuoliu kovoti darosi vis sunkiau, reikėtų pasigaminti pomidorų ir agurkų salotų su aliejumi.

Norint nuvyti šalin mintis apie skanią vakarienę, prieš miegą reikėtų išeiti pasivaikščioti ir pakvėpuoti grynu oru. Numalšinti alkį padės ir kramtomoji guma be cukraus bei lengva mankšta. Paprastus, nesudėtingus pratimus būtina atlikti 15-20 minučių. Juos galima atlikti balkone arba prie praverto lango.

Pokalbis su drauge telefonu ar madų žurnalų su išpuoselėtų kūnų gražuolių ir gražuoliukų vaizdais – puiki psichologinė priemonė kovai su apetitu. Kai kurioms susidoroti su alkio jausmu padeda aromaterapija. Galima pauostyti mėgstamų kvepalų ar citrusinių vaisių luobelę arba tiesiog uždegti aromatinių žvakių.

2 psl. »

Komentarai (7)

feil 2015-01-02 13:02
visi keturi komentarai mano
:D :D :D :D :D :D :DD
Aldeja 2015-01-02 13:01
Nesikeikit viesajame tinkle.
:D
bybiagalvis 2015-01-02 12:59
eikit jus cia apgaules bet aleidos patarymas gal ir geras
Agne 2015-01-02 12:58
Tikiuosi pades :).
Aleida 2012-10-14 10:57
Jei labai norisi valgyti bent jau aš darau taip: tiesiog einu anksti miegoti ir viskas, o po to ryte nereikia savęs graužti, kad vakar vakare apsivalgei.
Pupa 2012-07-20 13:22
aš kovoju labai panašiai. Vakare gelbėja kefyras :)
Nora 2012-07-19 10:15
jei pakankamai valgau per dieną, vakare apsirijimo priepuolių nebūna

Dietos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Į plastiką, iš kurio daromos LEGO detalės, dedama speciali medžiaga, kuri darant rentgeną šviečia ryškiau, kad būtų lengviau detalę aptikti, jei vaikas ją prarytų.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai