Kaip nepasiklysti besikeičiančių dietų ir mitybos tendencijų labirintuose?

Yra daug būdų, padedančių palaikyti gerą sveikatą, gyvybingumą ir liekną figūrą. Štai kiekvieną sezoną atsiranda naujų idėjų ir stebuklingų dietų, sukurtų remiantis daugiau ar mažiau novatoriškais tyrimais. Kaip nepasimesti besikeičiančių dietų ir mitybos tendencijų labirinte? Receptas paprastas – turime atkreipti dėmesį į vaisius, daržoves ir jų sultis, kurie turėtų būti bet kurios mitybos pagrindas, nepriklausimai nuo to, kokios yra dabartinės tendencijos.

Kiekvienais metais mus pasiekia didžiuliai informacijos apie naujas mitybos tendencijas kiekiai. 2016-ųjų m. akiratyje – ankštiniai augalai, grūdai ir senovės skandinavų dieta. Praėjusiais metais populiari buvo Paleo dieta, dar ankstesniais metais – Dukano dieta. Savo pozicijų neužleidžia „be glitimo“, Viduržemio jūros ir mažai riebalų turinčios dietos. Kiekvieną sezoną madingos dietos ir mitybos tendencijos gali apsukti galvą. Kiekviena nauja dieta yra paremta produktais, kuriuos reikėtų valgyti dažniau, ar kuriuos reikėtų visiškai išbraukti iš savo meniu.
 
Nepameskite galvos!

Tinkama mityba yra vienas svarbiausių geros savijautos veiksnių. Tai nereiškia, kad nesvarstydami turime sekti kiekvieną naują tendenciją, kiekvienais metais keisti savo mitybos įpročius ir eksperimentuoti su gausybe madingų produktų. Be to, mityba, kuri yra populiari tam tikru metu, nebūtinai bus pritaikoma prie realaus, mums būtinų maistinių medžiagų poreikio. Deja, didelis informacijos kiekis žiniasklaidoje ir nuolat besikeičiančios rekomendacijos, priklausomai nuo dietos tipo, gali sukelti dezinformaciją ir sunkumų, norint priimti racionalius sprendimus dėl mitybos įpročių.

Ką turėtume rinktis, kai daugelis dietų dažnai yra tik kaprizas ar tendencija, kuri kitą sezona jau pasikeis? Pasirodo, kad tinkama mityba gali būti labai paprasta ir efektyvi. Visų pirma, turėtume atkreipti dėmesį į teisingus mitybos įpročius ir mitybą, kuri būtų turtinga daržovių, vaisių ir sulčių, kurios yra reikalingos tinkamam mūsų kūno funkcionavimui ir turėtų būti kasdienės mitybos pagrindas. Kartais geriausias sprendimas yra pats paprasčiausias.

2 psl. »
Šaltinis: Laikas.lt

Komentarai

Dietos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai