Kaip netapti tėvais savo anūkams?

Neretai aplinkybės susiklosto taip, kad vaikas daugiausiai laiko praleidžia ne su mamyte ir tėveliu, o su močiute ir seneliu: šie jį auklėja, juo rūpinasi ir... tampa jam beveik tėvais. Kuo tai pavojinga ir ką reikėtų daryti?
 
„Povandeniniai akmenys“
 
Dėl vienokių ar kitokių priežasčių kartais nutinka taip, kad tėvai negali būti su savo vaikais. Tačiau dabar kalba ne apie tai, o apie tuos atvejus, kai jauni tėveliai tiesiog prašo pagalbos vaiko senelių ir patiki jiems savo atžalą, arba kai močiutės per daug baiminasi, kad jauni tėvai nesusitvarkys su savo naujomis pareigomis ir nemokės tinkamai išauklėti savo sūnelio arba dukrytės.
 
Tokios situacijos gana pavojingos – taip svarbiausiais suaugusiaisiais vaiko gyvenime tampa ne tėvai, o seneliai. Na, o tie savo ruožtu daro vaiką visatos centru ir nenori paleisti. Tėvams tai taip pat neišeina į naudą – jie nustoja jausti savo atžalą ir suprasti jos poreikius, nes kartu praleidžia per mažai laiko ir nemato, kaip ji auga.
 
Ne, tai nereiškia, kad tėvai turi jaustis kalti, rauti sau nuo galvos plaukus ir barstytis galvą pelenais – aplinkybės gali būti pačios įvairiausios, ir kartais be intensyvios senelių pagalbos apsieiti tikrai neįmanoma. Tiesiog reikia žinoti, su kokiomis kliūtimis jums teks susidurti ir kaip jas geriau įveikti.
 
Savas gyvenimas
 
Vaikai ir anūkai – tiek vieni, tiek kiti teikia džiaugsmo. Tačiau svarbu, kad jūsų gyvenime užtektų vietos ir kitoms vertybėms, asmeniniams tikslams, planams, interesams... Dažniau prisiminkite ir apie savo pačių poreikius, užsiimkite tuo, kas jums patinka, teikia džiaugsmo, malonumo ir energijos. Taip savo pavyzdžiu parodysite vaikams ir anūkams, kaip turiningai ir įdomiai galima praleisti kiekvieną savo gyvenimo dieną. Juk to jie pirmiausiai mokosi iš jūsų.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vaiko kraujo grupė yra tokia kaip pas vieną iš tėvų, arba lygi abiejų tėvų grupių sumai.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai