Kaip padėti kūdikiui išmokti ropoti?

Gamintojo nuotr.

„Pampers“ pataria: skatinkite kūdikius ropoti! Mažyliai pradeda ropoti skirtingu laiku, tačiau nuo pat pirmųjų dienų juos reikia ruošti šiam svarbiam gyvenimo etapui. Pateikiame keletą patarimų, kaip padėti kūdikiui išmokti judėti ropomis.

Pasiruošimas ropojimui: gulėjimas ant pilvuko

Dauguma kūdikių pradeda ropoti 7–10 mėnesių, bet kartais tai gali užtrukti šiek tiek ilgiau. Vienas svarbiausių dalykų, padedančių vaikeliui greičiau pradėti ropoti yra guldymas ant pilvuko. Naujagimius ant pilvuko rekomenduojama guldyti 2-3 kartus per dieną, trumpam, vos porai minutėlių, o vėliau ant pilvuko praleidžiamą laiką reikėtų palaipsniui ilginti.

Gulėjimas ant pilvuko stiprina kaklo, nugaros, liemens raumenis, vaikelis pradeda, visų pirma, kelti ir laikyti galvytę, vartytis, o vėliau ir ropoti bei eiti. Buvimas ant pilvuko taip pat yra viena iš plagiocefacijos (galvytės suplokštėjimo, „nugulėjimo“) prevencijos priemonių. Jis taip pat naudingas jeigu mažylį kamuoja pilvuko bėdos, diegliukai, kaupiasi dujos, gulint ant pilvuko jos lengviau pasišalina.

Kūdikį guldykite ant tvirto paviršiaus bei skatinkite jį kelti galvą, remtis rankomis ir kojomis, judėti. Kalbinkite ant pilvo gulintį vaikelį, rodykite žaisliukus, entuziastingai džiaukitės jo pasiekimais.
 



Skatiname ropoti: smagūs žaidimai

Yra puikių žaidimų, kuriuos galite žaisti ir pasimėgauti laiku, praleistu ant grindų su savo ką tik ropoti pradėjusiu kūdikiu. Matydamas tėvelių teigiamas emocijas jis įgaus dar daugiau pasitikėjimo savimi ir ropos dar drąsiau, o jums taip pat bus labai smagu!

Kūdikiams patinka matyti savo atspindį (juk mums visiems tai patinka!), taigi prieš kūdikį padėkite vaikams saugų nedidelį veidrodėlį. Jis bandys jį pasiekti ir sugriebti, o jums veidrodėlį patraukus, pabandys ropoti jo link.

Čiupkite vaiko mėgstamiausią žaisliuką, parodykite jį ir padėkite truputį toliau nei per kūdikio ištiestos rankos atstumą. Žaislo geidžiantis mažylis kaip mat prie jo priropos!

Pabandykite vaikytis savo kūdikį po namus. Jis krizendamas bandys nuo jūsų pabėgti (arba jus pagauti) ropomis.

Sėdėdami ant grindų ridenkite kamuolį link kūdikio ir tolyn nuo jo. Tai padės jam išmokti pakeisti ropojimo kryptį, sustoti.

Ant grindų dėkite tokius daiktus kaip sproginėjantis celofanas, pakavimo puta, vyniojamasis popierius ir įvairūs audiniai. Tai paskatins jūsų kūdikį ropoti link jų, norint atrasti įvairius garsus ir tekstūras.

Sudarykite minkštų kliūčių ruožą. Ant grindų pridėliokite pagalvių, minkštų žaislų, susuktų antklodžių ir paskatinkite kūdikį ropoti per šias kliūtis arba aplink jas. Tai papildoma mankštelė jau įgudusiam ropotojui, kuris po truputį bando stotis.

Ore plevenanti skraistė ar pučiami muilo burbulai (žinoma, tinkami vaikams ir nežeidžiantys jų jautrių akyčių) paskatins vaikelį ne tik ropoti paskui juos, bet ir aukščiau kelti galvytę, pasiremti ant rankų ir stotis.

Vystyklų pakeitimas ropojančiam kūdikiui

Kai kūdikis pradės ropoti, neatsilikti nuo jo bus jūsų kitas iššūkis. Tokie paprasti dalykai kaip vystyklų pakeitimas privers jus vaikytis kūdikį po visus namus. Sauskelnės - kelnaitės padės jums be rūpesčių pakeisti vystyklus, kad jūsų mažylis būtų švarus ir galėtų iškart toliau tyrinėti pasaulį!


 

 

Šaltinis: pampers.com

Komentarai

Kūdikių ir vaikų raida

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai