Kaip pakviesti gandrą į savo namus

Vieneri metai prabėga greitai. Tik nedaugelis susituokusių porų rimčiau susirūpina, kodėl į jų namus dar neužsuka gandras. Tačiau praslenka antri, treti santuokos metai, o palikuonių vis nėra. Štai tada, medicinos statistikos duomenimis, sutuoktiniai pradeda nerimauti, nors sunerimti (jeigu nebuvo naudota jokių kontracepcinių priemonių ir norėta pastoti) reikėtų jau po vienerių bendro gyvenimo metų. Mat kasmet tikimybė pastoti mažėja, ypač peržengus 30-metį.

Nevaisingumą medicina apibūdina kaip nesugebėjimą pastoti po vienerių aktyvaus lytinio gyvenimo metų, kuriais nebuvo naudota kontracepcija. Nevaisingumo rūšys – absoliutus (kai dėl anatominių patologijų pastojimas ar kūdikio išnešiojimas yra visiškai neįmanomas), pirminis (kai moteris nebuvo pastojusi ir nepastoja metus, gyvendama visavertį lytinį gyvenimą be kontracepcijos) ir antrinis (kai moteris buvo pastojusi, bet negalėjo ar nenorėjo išnešioti kūdikio, ir nebegali pastoti, nors to ir norėtų). Pastaroji situacija, pasak medikų, yra sunkiausia.

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, beveik kas šešta Europos šalių ir JAV susituokusiųjų pora turi problemų dėl vaisingumo. Tarp jų 30 – 40 proc. visų atvejų sudaro moterys, iki 30 proc. – vyrai, apie 15 – 30 proc. atvejų nevaisingumas būdingas abiems partneriams. Lietuva šioje statistikos skalėje – toli gražu ne išimtis.

Kodėl gandras praskrenda pro šalį?

Kokios dažniausios nevaisingumo priežastys? JAV medicinos prof. A. Vinstonas nurodo tokius pagrindinius faktorius.

Moterų:
• infekciniai susirgimai (chlamidijozė, stafilokokinės infekcijos, gonorėja ir kt.);
• endometriozė (kai išvešėja gimdos gleivinė);
• ovuliacijos sutrikimai;
• hiperprolaktinemija (padidintas hormono prolaktino kiekis kraujyje);
• anatominiai pakitimai (gimdos užsilenkimas, kiaušintakių pakitimai);
• kitos.

Vyrų:
• sutrikusi spermos susidarymo funkcija;
• anatominės kliūtys arba imunologiniai spermos cirkuliacijos sutrikimai (spermatogenezė – spermos gamybos ir kokybės defektai);
• kitos.

Apie 15 proc. atvejų poros nevaisingumo priežasčių nepavyksta nustatyti.




O vis dėlto…

Šią skaudžią problemą vienaip ar kitaip padeda spręsti šiuolaikinis medicinos mokslas. Stiprūs hormoniniai preparatai, vaistai, naujausi gydymo metodai, dirbtinis apvaisinimas, absoliučiai pakeista gyvensena – taip galiausiai pavyksta susilaukti vaiko 15 – 20 proc. porų. „Tai ilgametės, desperatiškos, alinančios pastangos, - viename savo interviu spaudai pasiguodė žymi JAV aktorė Džiulija Roberts, kai jai galų gale gimė dvynukai. – Žinoma, ko tik nepadarytum, kad galėtum turėti kūdikį. Manau, gydytojai turėtų vaikučio siekiančiai porai pateikti šiuolaikiškiausius, efektyviausius, stipriausiai veikiančius medicinos mokslo pasiekimus. Pradėjus taikyti ozonoterapiją, pasijutau taip gerai, kad supratau – aš neabejotinai tapsiu laiminga mama“.

Jos pavyzdžiu pasekė kitos vaikų norinčios Holivudo poros, ir netrukus ozonoterapija, kaip papildoma nevaisingumo gydymo priemonė, tapo populiari visame pasaulyje.

Gyvybės elementas – gyvybės pradžiai

Ozonoterapija, gydant moterų bei vyrų nevaisingumą ir daugelį lytinės sistemos sutrikimų, infekcijų, pradėta taikyti palyginti neseniai. Ir – labai sėkmingai. Pavyzdžiui, laiku pradėjus ją taikyti, esant pirminiam nevaisingumui, sveikimo efektas pasireiškia net 80 proc. atvejų. Ozonas gydo ypač efektyviai, jei nevaisingumo priežastis – infekcinės kilmės (svarbu nepamiršti, kad šią natūralią, nemedikamentinę terapiją reikia pradėti kuo anksčiau, kol sutrikimas dar nesukėlė negrįžtamų fiziologinių ir anatominių pakitimų).

Pasak ozonoterapeutų, stipraus efekto paslaptis ta, kad „gyvybės elementu“ vadinamas ozonas ne tik teigiamai veikia konkrečią, liguistą organizmo sistemą, bet atgaivina, jėga, energija ir sveikata pripildo visą organizmą, normalizuodamas ir atstatydamas jo gyvybines funkcijas ir organų veiklą.

Pasaulinės ozonoterapijos draugijos duomenimis, gydymo ozonu procedūrų sėkmė, taikant jas ginekologijoje, siekia iki 90 procentų.

„Būtent toks gydomųjų savybių rinkinys, – nurodo prof. A. Vinstonas, kelerius metus tyręs ozonoterapijos poveikį vaisingumui, – ir yra tinkamiausias, gydant tokią jautrią ir natūralią kaip pati Gamta sistemą kaip lytinė –gyvybės pratęsimo sistema. Tai patikrinta ir džiugi tiesa – gyvybės elementas ozonas padeda sustiprinti, pratęsti ir išsaugoti pačią gyvybę.“

Registracija ozonoterapijai sveikatai: http://www.ozonoterapija.lt/sveikatai.php

http://mirameda.lt/

Komentarai

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai