Kaip paruošti vaiką antrojo mažylio atsiradimui šeimoje?

Kūdikio atsiradimas šeimoje – didžiulis įvykis. Tai ir šventė, ir stresas vienu metu. Tai džiaugsmai ir pergyvenimai bei rūpestis nauju, tik ką įžengusiu į gyvenimą žmogučiu. Tėvams tai – ne tik nemigo naktys, bet ir nauji potyriai.  

Tačiau kaip elgtis, jeigu neseniai gimęs mažylis šeimoje jau antras, o pirmagimis dar per mažas, kad suprastų, kokios permainos laukia ateityje? Vaikas nesupranta, kas šis naujas žmogutis ir kodėl bei kaip jis čia atsirado. Jis pavydi mamos, kuri naująjį šeimos narį glaudžia prie savęs, maitina jį krūtimi, bučiuoja. Pirmagimis pasijunta atstumtu, pamirštu ir niekam nereikalingu. Vaikas vis dažniau užsisklendžia savyje, nenori su niekuo kalbėtis, verkia naktimis, nenori likti vienas. Jam labai sunku ir jis iš visos širdies pradeda nekęsti savo broliuko ar sesutės. Ką daryti? Kaip netraumuoti mažylio psichikos?

Visų pirma, naujojo kūdikio atėjimui į šį pasaulį mažylį reikia ruošti dar nėštumo metu. Pasakok jam, kad tavo pilve nauja gyvybė, kad ji taps jo sesute ar broliuku, kad tu būsi ir jo mama, o tėtis – ir jo tėčiu. Pasistenk pateikti vaikui kuo daugiau šių pokyčių privalumų, pavyzdžiui, kad dabar jie bus dviese, taigi mažylis visuomet turės su kuo žaisti. Pratink vaiką pamilti dar negimusį kūdikį. Tegu jis bendrauja su juo per pilvuką, paglosto jį, pajaučia naujos gyvybės judesiukus, padainuoja jam dainelę ar paseka pasakėlę.  

Gimus antrajam vaikui, nepamiršk ir pirmagimio – žaisk su juo, pirk jam žaislus ir saldumynus, kitaip tariant, nepamiršk ir apie jo egzistavimą. Elkis laisvai, lyg nieko nebūtų įvykę, kaip ir anksčiau, eik su juo pasivaikščioti, pasiimdama ir mažąjį kartu – juk laikas, praleistas drauge, suartina. Jei mažylio dėl kokių nors priežasčių (lietaus, sniego ar pan.) į lauką vesti negalima, tuomet palik jį su kuo nors namuose, o pati eik su vyresnėliu, nekeisdama planų. Taip vaikas matys, kad jis tau taip pat brangus kaip ir mažasis. Nuteikinėk jį tam, kad su mažuoju reikia viskuo dalintis, kad žaisliukai dabar bus bendri.     

2 psl. »

Komentarai (3)

Jolita 2012-06-18 08:50
Daiva, susiduriam su panasia beda.. mano 5-kiamete labai laukia sesutes, o panasu turesim broliuka, kuris sake kai uzaugs isvys is namu:-) Bet as nuolat akcentuoju, kad mes laukiam tiesiog leliuko ir mums svarbu, kad butu sveikas. Ir matau,kad tas "pasipirieisnimas" blesta.. nes dukrai labai patinka mazi leliukai.. tieisog neakcentuojam bus sesute ar broliukas, nes apskritai naujo seimos nario labai laukia ir sako, kad pades rupintis, keisti vystuklus, klause net ar gales i darzeli nusinesti :-)
Daiva 2012-06-11 15:40
reikia, ir dar kaip. Manoji, pavyzdžiui, užsispyrė, kad nori sesutės, o ne broliuko. Ir gimė broliukas. Bent įsivaizduojate, kiek tokiu atveju kyla problemų?
Jūratė 2012-06-11 12:40
jeigu kitas vaikas nori broliuko arba sesutės, paruošimo, manau, nereikia

Vaikas ir aplinka

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama