Kaip paruošti vyresnėlį šeimos pagausėjimui?

Jeigu šeima, kurioje jau yra vienas vaikas, laukia pagausėjimo, broliuko arba sesutės atsiradimas gali pridaryti daug problemų. Kaip jų išvengti?

Psichologai dar prieš planuojant antrą mažylį rekomenduoja paruošti vyresnėlį permainoms, bet pasakoti apie tai su džiaugsmu, pozityviai, ir po truputį „įmaišyti“ tą informaciją, kuri gal nebus tokia maloni.

Jeigu nėštumas nebuvo iš anksto planuojamas, reikia parinkti tinkamą akimirką ir papasakoti vaikui apie tai, kas laukia. Labai svarbu, kad pokalbyje dalyvautų abu tėvai. Geriausia to imtis antrąjį nėštumo trimestrą, ir neskirti viso savo dėmesio vien tik būsimajam mažyliui.

Kaip kalbėti su vaiku, priklauso nuo jo amžiaus. Jeigu skirtumas bus nedidelis, atkreipkite atžalos dėmesį į augantį pilvuką. Papasakokite, kad dabar jūsų sūnelis ar dukrytė bus vyresnis (paprastai šis veiksnys labai džiugina bet kokio amžiaus vaikus), galės savo broliuką arba sesytę mokyti to, ką moka pats/pati. Būkite pasirengę tam, kad vaikai labai nekantrūs, ir gali kone kasdien klausinėti, kada papilnės šeima. Jei vaikas vyresnis, pasiūlykite jam kartu apsipirkti ir paieškoti to, ko reikės netolimoje ateityje. Paprastai vaikai mielai renka žaislus mažyliams.

Savaime suprantama, vienu kartu visko nesupirksite, todėl tokios „ekskursijos“ neturi būti ilgos ir nuobodžios, kad neišvargintų jūsų atžalos. Leiskite, kad vaikas išbandytų barškutį, išrinktų kramtuką ar buteliuką – geriausia tokias prekes pirkti ne internetinėje, o „tikroje“ parduotuvėje, nes laukiate „tikro“ mažylio. Kai atžala apsipras su mintimi, kad turės broliuką arba sesutę, parenkite jį tam, kad maži vaikučiai dažnai verkia, nieko nemoka patys, todėl jums visiems teks jam padėti, nešioti ant rankų, maudyti, keisti drabužėlius. Galima užsukti į svečius pas mažylius auginančius draugus ar šeimos narius, kad atžalėlė suprastų, kokios priežiūros reikės. Pasitaiko atvejų, kad vaikai, matydami miegantį kūdikį, vertina jį kaip negyvą daiktą, ir bando su juo žaisti. Jūsų užduotis – paaiškinti, kad vaikas – tai didelė atsakomybė, ir juo reikės rūpintis taip pat, kaip rūpinotės savo vyresnėliu.

Pasistenkite, kad pirmasis vaikas šeimoje nesijaustų atsidūręs nuošalyje – jis turi įsitraukti į pasiruošimo procesą, jaustis reikšmingas ir svarbus, džiaugtis laukiančiomis permainomis, o ne jų bijoti.

Komentarai

Nėštumo planavimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai