Kaip pasikelti nuotaiką nėštumo metu

Nėštumo metu daugelis moterų (nors ir ne visos) pastebi didelius nuotaikų svyravimus. Net ir nuolat gyvenimu besidžiaugiančios būsimosios mamytės nėra nuo to apsaugotos – jos gali virsti pačiomis nelaimingiausiomis. Tačiau svarbu atminti, kad fizinė nėštukės ir jos mažylio sveikata labai priklauso nuo psichologinės būklės, tad ilgai liūdėti yra nedovanotina.

Kaip gi būsimoji mamytė gali pasikelti nuotaiką? Būdų yra pačių įvairiausių, tačiau mes aptarsime tik tuos, kurie laikomi universaliais. Juk iš esmės kiekviena moteris anksčiau ar vėliau ištobulina savo metodiką. Tereikia įsiklausyti į savo šeštąjį jausmą.

Pasivaikščiojimai

Grynas ir gaivus oras puikiai pakelia nuotaiką, be to, suteikia žvalumo, energijos. Jeigu pajutai, kad nuotaika visai subjuro, išeik pasivaikščioti. Būsimajai mamytei tai bene pati geriausia fizinė veikla. Iš anksto apmąstyk, kokiu maršrutu keliausi, tačiau pasistenk, kad kelionė vis dėlto būtų kaip staigmena. Pamiršk gerai pažįstamą kelią į polikliniką arba į darbą, išmėgink ką nors nauja. Gali kartu su savimi pasiimti fotoaparatą – baigiantis dienai žiūrinėdama nuotraukas galėsi pasidžiaugti nedideliais, bet maloniais atradimais.

Geriausia, kad tavo kelias eitų toliau nuo važiuojamosios dalies. Idealiu atveju turėtum eiti pasivaikščioti į parką – neskubėk, mėgaukis kiekviena akimirka. Po valandos gali užsukti į kokią nors jaukią kavinukę, kad pailsėtum, išgertum sulčių arba arbatos.

Aromatinga vonia

Vakare gali prisileisti pilną vonią šilto vandens (būtent šilto, nes karštas būsimosioms mamytėms yra griežtai draudžiamas) ir įsipilti šiek tiek kvapių vonios putų arba jūros druskos, eterinių aliejų, žolelių nuovirų ir pan.

2 psl. »

Komentarai (3)

Sonata 2012-02-17 12:36
Galima, bet vonia turi būti labai gerai išplauta, o vanduo - ne per karštas. Ir maudynės neturi trukti labai ilgai
Rūta 2012-02-17 11:45
O galima maudytis vonioje? Kažkaip teko girdėti, kad nėščiosioms galima tik po dušu, tai ir suabejojau, kas teisus
Miglė 2012-02-15 08:22
Man padėjo paprasčiausias mezgimas. Dariau mažyliui drabužėlius :) ir nervus nuraminau, ir naudos buvo

Sveika gyvensena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai