Kaip pasiruošti žiemos atostogoms užsienyje? (I dalis)

Jeigu tau ir tavo mažyliui atsibodo bjauri žiema ir nusprendėte išvykti atostogauti į užsienį, kelionei reikės rimtai pasiruošti. Ką reikėtų žinoti? Ko negalima pamiršti? Apie visa tai – netrukus.

Mažyliai ir ūgtelėję vaikučiai

Su mažyliais iki vienerių metų geriau toli nevažiuoti, ypač žiemą, nes tokio amžiaus vaikai sunkiai pakelia klimato pokyčius ir ilgas keliones. Be to, tektų su savimi pasiimti gausybę daiktų (vienkartinių sauskelnių, vaikiškos kosmetikos, rūbelių, žaisliukų, indų, geriamojo vandens, skardinių su mišinukais ir panašiai).

Vaikams nuo metukų iki trejų prie naujų sąlygų taip pat nelengva prisitaikyti, todėl galima su jais keliauti į Čekiją, Austriją, Suomiją. Kelionė į šias šalis labai ilgai netrunka, klimatas ten daugiau ar mažiau panašus į mūsiškį, vadinasi, vaikutis taip nepavargs, geriau jausis, greičiausiai nesusirgs. Staiga pakeisti klimatą galima tik tuo atveju, jeigu atostogos truks 3 arba 4 savaites. Aklimatizacija trunka 10–14 dienų (tik po to poilsis naudingas vaiko sveikatai).

Su vyresnio amžiaus vaikais galima keliauti po Europą arba į Egiptą. Būtinai pasitark su gydytoju – jis patars, kuris kurortas mažyliui tiks labiausiai.

Europa ir egzotiškos šalys

Daugelyje Europos šalių (Lenkijoje, Austrijoje, Vengrijoje, Čekijoje, Šveicarijoje ir pan.) vyrauja panašus į mūsų klimatas. Tai reiškia, kad keliaujant į šias šalis vaikui prisitaikyti bus daug paprasčiau.

Kas kita – egzotiškos šalys. Tiek vaikai, tiek jų tėveliai gali jaustis mieguisti, kentėti galvos skausmus. Kai kuriems pakyla temperatūra. Staigus klimato pasikeitimas verčia organizmą išeikvoti daug daugiau jėgų: tai pasakytina ir apie virškinimo sistemą (naujas ir neįprastas maistas, kitokia vandens sudėtis), kvėpavimo organus (kitokia oro temperatūra ir drėgmė), odą, kurią veikia saulė, vanduo ir oras. Ypač jautri imuninė sistema, kuri nesugeba apsiginti nuo egzotiškų mikrobų atakų. Būkite atsargūs ir apdairūs – iš anksto ruoškitės kelionei, stiprinkite imunitetą.

2 psl. »

Komentarai (2)

Živilė 2012-01-24 11:53
Aš buvau išvažiavusi, reikėjo ištrūkt. Nė trupučio nesigailiu.
Lina 2012-01-24 09:42
Na, manau, tik nedidelė dalis mamyčių gali sau leisti tokį mallonumą

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama