Kaip pasiruošti žiemos atostogoms užsienyje? (II dalis)

Pavojingiausiomis šalimis (kalbant apie mirtinai pavojingas ligas) yra laikomos Lotynų Amerika, Afrika ir Azija. Nerūpestingas poilsiautojas ten gali pasigauti maliariją, geltą, cholerą, amebiazę, dizinteriją, hepatitą A, B, C arba E, helmitozę, vidurių šiltinę ir daugybę kitų ligų.

Prieš keliaujant reikėtų pasiskiepyti (bent prieš 2 savaites, kad spėtų susiformuoti imuninė reakcija į vakciną).

Ką daryti, jeigu užsienyje prireikė medicininės pagalbos?

Jeigu mažylis susirgo arba patyrė traumą, pirmąją pagalbą jam gali suteikti viešbutyje dirbantis medicinos darbuotojas (paprastai tai būna felčeris). Rimtesniu atveju galima kreiptis į kliniką arba skambinti draudimo polise nurodytu telefono numeriu, susisiekti  su savo draudimo agentu. Šis arba turi atvykti ir lydėti tave su mažyliu per visus medicininės pagalbos teikimo etapus, arba pasakyti, su kuriomis medicinos įstaigomis draudimo kompanija yra pasirašiusi sutartį ir kur galima kreiptis. Gydytoją, kalbantį lietuviškai arba rusiškai, rasti būna gana sunku. Greičiausiai jis kabės vokiškai arba angliškai.

Apie higieną, mitybą ir vandenį

Daugelyje populiarių turistinių regionų (pavyzdžiui, Azijos, Afrikos, Lotynų Amerikos ir arabų šalių) gyvenimo sąlygos nėra pačios geriausios. Ten neretai nebūna centrinio vandentiekio, vanduo arba išvalomas nepakankamai, arba nevalomas visai. Kitaip tariant, neatitinka sanitarinių ir higienos normų. Kad nepasigautumėte kokios nors žarnyno infekcijos ir nesusigadintumėte atostogų, turi atidžiai žiūrėti, ką valgote ir ką geriate.

Jeigu yra galimybė, geriau pasiimti su savimi geriamojo vandens atsargų. Egipte, Tunise, JAE patartina naudoti gėrimui, rankų plovimui, dantų valymui, vaisių ir indų plovimui tik tą geriamąjį vandenį, kurį parduoda buteliuose (iš išsivysčiusių šalių). Jeigu jums būtina nusiplauti prieš valgį rankas, o turite tik abejotinos kokybės vandentiekio vandens, geriau nusišluostyti jas drėgnomis servetėlėmis su spiritu. Kad vandentiekio vanduo būtų tinkamas naudoti, jį reikia filtruoti ir 10–15 minučių pavirti. Kai kurių ligas sukeliančių mikrobų gali būti net ir gėrimams šaldyti skirtuose ledukuose.

2 psl. »

Komentarai (3)

adas 2013-02-25 12:33
Without any investment you can earn $200.00USD/day. Visit http://www.easyworkhome.com/?u=Tomasekas
Miglė 2012-01-24 18:39
Gal daug kas nuo amžiaus priklauso. Kai paaugs, imunitetas bus stipresnis. Su kūdikiu tikriausiai ir aš net į gretimą šalį nekeliaučiau
Augustė 2012-01-24 12:43
Niekur važiuot nerizikuočiau. Mano dukrytė labai dažnai serga

Šeima ir laisvalaikis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Daugiausiai vaikų turintis žmogus pasaulyje - tai Maroko sultonas Ismailas. Jis augina 548 sūnus ir 340 dukterų. Jo hareme vaikas gimsta maždaug kas 20 dienų.

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama