Kaip pasirūpinti rankomis?

Dažnai girdime, kad rankos išduoda tikrąjį moters amžių. Gali būti – juk jų oda sensta greičiausiai. Taip nutinka dėl to, kad jomis daug dirbame ir dažniausiai visiškai nesisaugome, o tai, savaime suprantama, nei grožio, nei jaunystės joms neprideda. Jeigu jų neprižiūrime, oda nuo vandens, buitinės chemijos, saulės ir vėjo sausėja, ant jos atsiranda įtrūkimų, į kuriuos gali patekti purvo ir mikrobų.

Pirmiausia, ką reikia padaryti – apsaugoti rankas nuo neigiamo aplinkos poveikio. Tvarkydamasi namuose nepamiršk užsimauti guminių pirštinių arba bent jau pasitepti kremu, o po darbų nusiplauk rankas šiltu vandeniu su muilu. Su pirštinėm patogiau: prieš jas maunantis rankas reikėtų nuplauti ir gerai nusausinti, apibarstyti krakmolu arba talko milteliais. Po darbo pirštines reikėtų plauti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus.

Geriausia plauti rankas kambario temperatūros vandeniu. Nuo šalto oda ima šerpetoti ir tampa šiurkšti, karštas vanduo pašalina visus riebalus, nuo jo oda išsausėja. Geriausia naudoti tualetinį muilą, o ne ūkinį, ir po to pasitepti kremu. Gali jo įsigyti parduotuvėje arba pasidaryti pati.

Jeigu darže dirbi daug ir dažnai, o pirštinių nemūvi, rankų odą būtina itin gerai nuvalyti, kad užkirstum kelią grybelinėms ir kitoms ligoms. Patrink rankas rūgštynių lapais ir nuplauk vandeniu su muilu. Tinka ir vonelės su actu arba citrinų sultimis, druskos tirpalas (100 g druskos litrui vandens).

Alkūnių odai taip pat reikia ypatingos priežiūros: plaudama jas sukamaisiais judesiais patrink su pemza, po to patepk riebiu kremu (pageidautina, kad jame būtų ir citrinų sulčių). Nakčiai tepk jas balinamuoju kremu, dieną – greitai įsigeriančiu. Suragėjusį alkūnių sluoksnį pašalinti padės šilto aliejaus vonelės: tiesiog pašildyk jį iki malonios temperatūros ir pamirkyk alkūnes 10–15 minučių.

2 psl. »

Komentarai

Rankoms ir kojoms

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai