Kaip pažaboti alkį?

Šiuolaikiniam žmogui mityba – gana opi tema. Vieni badauja, kiti gi valgo kone visą dieną ir niekaip negali pasisotinti. Kaip suvaldyti alkio jausmą, kad galėtumėte valgyti tik tada, kai iš tiesų reikia? Štai keli būdai.

1. REŽIMAS. Vienas iš efektyviausių būdų nustoti valgyti visą laiką – valgyti maistą reguliariai ir dažnai. Porcijos turėtų būti nedidelės. Kaloringus užkandžius išmeskite į šiukšlių dėžę, kad nekiltų pagunda. Namuose turi likti tik geras maistas.

2. ŽAIDIMAS. Kitas būdas nustoti valgyti visą laiką yra vengti valgyti, tiesiog specialiai laukti valgymo. Jei turite potraukį ar įprotį valgyti tam tikru paros laiku, užsiimkite kokia nors veikla. Veikla privers jus pamiršti apie maistą ir užkandžius.

3. GURKŠNOJIMAS. Vienas iš betikslio maitinimosi sustabdymo būdų yra gerti vandenį. Kartais mes neskiriame savo pojūčių. Mus kankina troškulys, o mes prisivalgome. Kitą kartą jūsų užkandis tegul būna vanduo, kuris numalšins alkio jausmą. Jei kūną reguliariai papildysite vandeniu, jausitės sotesni. O tai viskas, ko reikia!

4. ĮPROČIŲ KEITIMAS. Užkandžiavimo įpročio pašalinimas būtų didžiulis žingsnis. Juk blogas įprotis, pavyzdžiui, persivalgymas, gali būti žalingas žmogaus organizmui. Pabandykite pabėgti iš rutinos, išbandykite naujus dalykus, būkite visada užimti kokia nors veikla. Yra tiek daug produktyvių dalykų, kuriuos turite išbandyti!

5. ŽURNALO PILDYMAS. Puikus būdas nustoti valgyti visą laiką yra pildyti užkandžiavimo žurnalą. Sekite savo nuotaiką, ką valgote, kada valgote ir t.t. Turbūt pamatysite, jog dažnai valgome tiesiog iš nuobodulio ar verčiami emocijų.

6. PLANO SUDARYMAS. Žurnalo pildymas yra vienas žingsnis. Iš įrašų matyti, kas skatina jus užkandžiauti. Sudarykite tikslų planą, ir galvokite apie tai. Užsibrėžto tikslo siekimas tūrėtų padėti kontroliuoti organizmą ir atsisakyti valgymo visą laiką.

7. KLIŪČIŲ SUDARYMAS. Dar vienas iš veiksmingų būdų nustoti valgyti visą laiką yra sukurti kliūtis tarp užkandžiavimų. Jei dirbate su žmogumi, kuris visada turi saldainių, arba jei jūsų draugas visada turi rankose sausainukų ar kitų užkandžių, sukurkite kliūtis tarp jūsų ir maisto. Paprašykite kolegos, kad patrauktų užkandžius iš jūsų „regos lauko“. Paprašykite draugų, jog iškart suvalgytų savo užkandžius ir jūsų neviliotų laikydami skanėstus rankose.

8. LĖTAS VALGYMAS. Lėtesnė mityba – tai dar vienas iš būdų, kaip nustoti užkandžiauti. Valgykite lėtai, mėgaukitės maistu išmokite klausytis savo kūno – jis jums pasakys, kada sotus. Jei esate sotus ir nesustosite valgę, tikėtina, kad persivalgysite. Kai įprasite valgyti lėtai, organizmas bus mažiau linkęs užkandžiauti.

9. SKANAVIMAS. Jūs nustebsite, tačiau nevengti savo mėgstamų skanėstų yra veiksmingas būdas nustoti užkandžiauti. Jei atimate iš savęs tam tikrus dalykus, kurie jums labai patinka, anksčiau ar vėliau jūs pulsite prie mėgstamo valgio. Tada persivalgymas garantuotas. Leiskite sau saikingai paskanauti ir mėgautis mėgstamu maistu.

Šie 9 patarimai tikrai padės sutramdyti įprotį persivalgyti, tačiau užtruks, kol priprasite valdyti savo mitybos įpročius.

Šaltinis: Grožio guru

Komentarai

Dietos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai