Kaip pažadinti vaiką?

Daugelis mamyčių susiduria su labai nemalonia problema: pasibaigus atostogoms mažylis nenori keltis į mokyklą ar į darželį. Suaugusysis prisiverčia, sakydamas, kad „reikia“, tačiau tai, kas padeda su rytiniu snauduliu susidoroti jam, visiškai neveikia mažųjų. Ar yra būdų priversti mažylį atsikelti ir suteikti jam energijos visai dienai?

Dienos režimas

Tiems, kurie laiku eina miegoti, ir atsikelti daug lengviau. Tiek suaugusiesiems, tiek vaikams labai naudingas režimas. Organizmui, įpratusiam užmigti ir nubusti tuo pačiu metu, daug paprasčiau pereiti iš vienos būsenos į kitą.

Ypač vertėtų pasirūpinti negalinčių rytais greitai išsijudinti vaikų režimu. Idealiu atveju tuo pačiu metu reikėtų gultis ir keltis net savaitgaliais ir švenčių dienomis, taip pat ir per atostogas.

Jeigu vis dėlto pažeidėte dienotvarkę, grįžti prie įprasto režimo reikėtų ne iš karto: jeigu vaikas atsigulė 11 valandą vakaro, o atsikėlė 11 ryto, kitą dieną bus sunku išsiristi iš lovos 7-ą ir eiti į mokyklą. Verčiau pratintis po truputį, per kelias dienas.

Dar vienas svarbus dalykas: normaliam miegui ir kėlimuisi didelę įtaką daro bendras visos dienos režimas:  darbo ir poilsio metas, vaiko žaidimai, laikas, praleistas gryname ore ir priešais televizorių, kambarys, kuriame miegama, vėdinimas, ir netgi meniu.

Skirkite daugiau laiko tam, kad vaikas galėtų išsijudinti, pasivolioti. Žadinkite jį 20 minučių anksčiau, kad niekur nereikėtų skubėti – niekas taip nesugadina dienos, kaip laiko trūkumas ir dėl jo kylantys  konfliktai. O ryte jo ir taip ne per daugiausia – visko reikia daug ir iš karto, todėl susirasti ir išsilyginti drabužius, susidėti knygas ir sutvarkyti žaislus reikėtų dar vakare. Tai moko vaiką drausmės: vakarais jis gali tvarkytis pats, o rytais tuo pasirūpina mama. Kad miegas būtų ramus, stebėkite, kad atžala nepersivalgytų, nežaistų kompiuterinių žaidimų ir nežiūrėtų televizoriaus. Paklausite, kodėl? Visa tai dirgina nervų sistemą, neleidžia nurimti, tad sapnuojami košmarai, dažnai atsibundama naktį.

2 psl. »

Komentarai (1)

Mama 2011-12-03 19:44
o mes rytais keliamės su muzika. Įsijungiam savo mėgiamiausią dainą ir visi miegučiai išsisklaido

Vaikų sutrikimai

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai