Kaip po gimdymo susigrąžinti figūrą?

Neretai po gimdymo mamytės susigriebia už galvos. Papildomi kilogramai – nė kiek nedžiuginanti dovanėlė. Blogiausia tai, kad dėl jų dažniausiai esame kaltos mes pačios.

Ar atspėsi, kokią klaidą nėštukės daro dažniausiai? Taip, greičiausiai jau numanai. Jos vis dar mano, kad valgyti reikia už du. Ir ne tik dėl to, kad rūpintųsi savo mažylio sveikata. Niekam nėra paslaptis, kad nėščiosios nuotaika būna nepastovi. Moteris gali jaustis prislėgta, vieniša. Jeigu būsi sąžininga pati sau, tikriausiai ir tu prisipažinsi, kad susinervinusi ar nusiminusi dažniau atsidarai šaldytuvą. Mėgautis maistu, žinoma, nėra nieko bloga, tačiau tik ne tuo atveju, kai torčiukai, pyragaičiai, sumuštiniai ir kitokie gardumynai kemšami vidury nakties.

Medikai tvirtina, kad nėštumo metu moteris turėtų priaugti apie 8–10 kilogramų. Tai neišvengiama – juk sveria ir auganti gimda, ir vaisiaus vandenys, ir placenta, ir, savaime suprantama, vaisius. Vis dėlto kai kurios nėštukės apsižiūri, kad per 9 mėnesius pasunkėjo 20 kilogramų. Ką gi tai reiškia? Ogi tai, kad atsisakius įvairių nedidelių pagundų kitų 10 kg galėjo ir nebūti.

Maitinimas krūtimi

Nors vis dar paplitusi nuomonė, kad maitinant krūtimi galima priaugti svorio, iš tiesų yra ne taip: tai labai naudinga norinčioms sulieknėti. Maitindama atžalėlę krūtimi, moteris per dieną išeikvoja apie 300–400 kalorijų. Ir be jokios mankštos ar alinančių dietų! Vis dėlto svorį mesti reikia labai atsargiai ir lėtai – per savaitę galima atsikratyti ne daugiau kaip pusės kilogramo. Tik taip moteris nepakenks nei sau, nei savo mažyliui.

Naujai iškeptoms mamytėms reikėtų pamiršti ir mitą, skelbiantį, kad negalima valgyti po 6 vakaro. Alkis – prastas sąjungininkas, ypač dėl to, kad persivalgyti tampa daug lengviau. Protingiau paskutinį kartą pavalgyti likus 3 valandoms iki miego. Ir, savaime suprantama, tai turėtų būti ne pyragaičiai ar taip mėgstami torčiukai, o vaisiai, daržovės ir neriebi žuvis.

2 psl. »

Komentarai (15)

deja 2014-05-17 17:31
as taip pat dalinai maitinu savo pienu bet svoris tik auga... :/
lina 2013-05-23 11:43
sveikos paneles norejau paklausti o tie 3 grudu dripsniai arba kruopos dietai tinka AR nelabai?:)
Alicija 2013-01-23 14:19
nezinau,ne visoms vienodos priemones padeda,reikia myleti save,daug priklauso nuo organizmo,kas gerai vienam kitam gali labai pakenkti
Bulia 2012-10-29 22:23
nesamone, vaika maitinu, lakstau, keliuosi naktimis, bet joks svoris nekrenta, atvirksciai auga. labai daug priklauso nuo hormonu.
Bulia 2012-10-29 22:22
nesamone
svajūnė 2012-10-18 14:57
aštavemyliu
Auksė 2012-03-30 13:18
Čia jau kaip kam. Vienoms naudingesni vieni patarimai, kitoms - kiti
Kamilė 2012-03-30 10:03
Na, aš į dietologą taip pat nesikreipiau. Svoris krito labai lėtai, bet aš užsispyriau ir pasiekiau savo. Mielos moterys, jei gamta kažko pagaili, galima pasistengti ir pasiimti pačioms. Niekas nesako, kad turite siekti rekordų ir laikytis griežtų dietų, bet įdėti bent šiek tiek pastangų ir tikėtis rezultatų gali kiekviena.
Oksana 2012-01-11 14:13
as ir be dietu ir be treniruociu numetu kas menesy po kilograma., tiesiog reikia su saiku valgyti.
Dzina 2012-01-11 05:38
Kokia nesamone pasake LAKME. Nu ir ka, nusilakstom...ko pasekoje,tik nuovargis,nugaros skausmas,issekimas,alkis. Turbut vaiku neturi,kad leptelejai banalia nuvalkiota fraze,kuri prasilenkia su realybe

Po gimdymo

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai