Kaip priversti vaikus klausytis tėvų?

Kaip išmokyti vaikus paklusnumo? Ar galima juos bausti fiziškai? Apie šiuos ir kitus tėveliams ramybės neduodančius klausimus – netrukus.

Kokios yra blogo vaikų elgesio priežastys?

Tėveliams reikia atsiminti: vaikai nėra piktybiški – jie tiesiog nesąmoningai ko nors siekia. Pavyzdys: vaikas ima rodyti kaprizus ir nenori rinkti žaisliukų, kad patrauktų dėmesį. Tai pagrindinė tokio elgesio priežastis. Vaikui nėra nieko baisiau už tėvų abejingumą. Jeigu nepakanka teigiamo dėmesio (meilės, švelnumo, paskatinimo), tada jis darys viską, kad pliaukštelėtumėte ar išbartumėte.

Antra priežastis – banalus kerštas: „Tu man neleidai filmuko pažiūrėt, o aš tau dabar neduosiu su drauge telefonu pakalbėt“. Tačiau vaiko galvoje tokios formuluotės nėra – tai daroma nesąmoningai.

Trečia priežastis – kova už valdžią, autoritetą. Maždaug apie trečiuosius savo gyvenimo metus vaikas pradeda konkuruoti su suaugusiaisiais dėl teisės būti namuose šeimininku.

Ketvirta priežastis – vaikas gali nevykdyti tėvų nurodymų baimindamasis nesėkmės. „Geriau nedarysiu nieko, negu padarysiu ne taip“. Tokio požiūrio kaltininkai yra tėvai, pernelyg saugantys atžalą nuo visų galimų pavojų („Nelipk, nukrisi“, „Neryk, karšta juk“ ir pan.). Jeigu nenorite užauginti nevykėlio, turite suteikti galimybę pajusti savo veiksmų pasekmes – bet tik ten, kur saugu. Neišmokai pamokos – pats raudonuok prieš mokytoją. Įsiropštei į medį ir išdribai – kitą kartą būk atsargesnis.

Penkta blogo elgesio priežastis – gero elgesio taisyklių vaiko niekas paprasčiausiai neišmokė. Tarkim, jis nežino, kad krapštytis nosį kitiems matant yra negražu.

2 psl. »

Komentarai

Vaikų auklėjimas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama