Kaip prižiūrėti Kalėdų žvaigždę – puansetiją?

@ Pixabay

Kalėdų žvaigždė, Kalėdų gėlė, puošnioji karpažolė arba puansetija – tai iš tiesų puošnus ir akį traukiantis augalas. Ar žinote, kaip jį prižiūrėti?
 
Bendrosios charakteristikos
 
Šis kambarinis augalas mėgsta šilumą, gerai jaučiasi temperatūroje nuo 12 iki 25 laipsnių. Karščio jis, deja, nepakelia. Jei oras patalpoje sausas, gėlę būtina periodiškai purkšti. Puansetijos nemėgsta skersvėjų, vėjo, todėl prieš parnešant augalą namo jį reikia iš karto įsukti į laikraštį ar popierių.
 
Kur laikyti?
 
Geriausia puansetiją pastatyti šviesioje, tačiau apsaugotoje nuo tiesioginių saulės spindulių ir skersvėjų vietoje. Žemę derėtų periodiškai papurenti, pabadyti dantų krapštukais, kad šaknys gautų oro. Vasarą galima išnešti į balkoną ar išvežti į sodą, ar bent jau pasirūpinti tuo, kad augalas galėtų „pakvėpuoti“ – vėdinkite patalpas, tačiau saugokite gėlę nuo skersvėjų. Jei žiemą nepakaks šviesos, augalas gali pradėti mesti lapus. Rudenį šviesos jam reikia mažiau, todėl vakarop geriau perkelti jį į patamsį.
 
Temperatūra
 
Nepriklausomai nuo metų laiko, geriausia, kad temperatūra būtų pastovi, pageidautina – ne žemesnė nei 18 laipsnių, ir ne aukštesnė nei 25 laipsniai. Išskirtinį dėmesį reikėtų augalui skirti žydėjimo periodu – apie Kalėdas temperatūra turėtų būti ne žemesnė nei 14-16 laipsnių.
 
Laistymas
 
Vasarą laistyti reikia dažniau, žiemą, kai augalas nužydi, laistoma rečiau, kad jis galėtų pailsėti. Niekada nenaudokite laistymui šalto vandens – puansetijų šaknys labai jautrios. Pasirūpinkite geru drenažu, kad vandens perteklius galėtų nutekėti – antraip šaknys gali pradėti pūti.

2 psl. »

Komentarai

Buitis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama