Kaip prižiūrėti vaikiškus rūbelius?

Jeigu namuose auga vienas arba keli nenuoramos, skalbti tenka dažnai. Kaip prižiūrėti vaikiškus rūbelius – vis dar diskutuotinas klausimas. Šiuolaikinė mama stengiasi savo atžalai skirti kaip galima daugiau dėmesio, tad mažų mažiausiai nori gaišti laiką buities darbams (tvarkymui, skalbimui ir pan.). Kaip palengvinti jos dalią? Štai keli patarimai.

Kaip buvo anksčiau

Dar visai neseniai buvo manoma, kad vaikiškų rūbelių skalbimui reikia skirti daug laiko ir pastangų. Skalbiama buvo tik rankomis, ir tik vaikišku arba ūkišku muilu. Manyta, kad vaikiškas muiliukas yra nekenksmingas mažylio odelei, jame nėra žalingų priedų ir nereikalingų medžiagų. Išskalbti rūbai buvo krakmolinami, o po to – lyginami. Lyginimas buvo neatsiejama vaikučių rūbelių priežiūros dalis, nes mamos tikėjo, kad taip jie dezinfekuojami ir lieka sterilūs.

O dabar?

Šiandien mokslas sparčiais žingsniais žengia pirmyn. Mūsų dienomis prižiūrėti vaikiškus rūbelius daug paprasčiau: parduotuvių lentynose netrūksta nei skalbimo miltelių, nei minkštiklių vaikiškiems drabužiams. Jie tinka bet kokio amžiaus (net ir maitinamiems krūtimi) mažyliams. Šiuolaikinių miltelių nelieka ant drabužių, o naudojant minkštiklį audinys net ir nelyginamas tampa minkštas ir švelnus.

Kaip išsirinkti skalbimo miltelius?

Rinkdamasi skalbimo miltelius ir minkštiklį, visada atkreipk dėmesį į:

  • Etiketę. Joje turi būti nurodyta, kad minkštiklis arba milteliai yra tinkami naujagimiams;
  • Sudėtį. Milteliai turi būti hipoalergiški. Jų sudėtyje neturi būti enzimų (biopriedų), cheminių ir optinių baliklių, aromatizatorių;
  • Ar milteliai gerai išsiplauna. Kad tai patikrintum, užtenka nedidelį jų  kiekį ištirpinti stiklinėje karšto vandens. Jeigu milteliai ištirpsta gerai, tai reiškia, kad jų neliks ant drabužių, kad jie išsiskalaus.

Naujienos

2 psl. »

Komentarai (8)

greta 2013-01-06 20:15
Labai geri patarimai.
gile 2012-02-06 16:27
nieko naujo nesuzinojau...todel straipsnis nepatiko.
kastone 2012-02-06 16:26
As irgi jau seniai skalbiu muilo riesutais. Yra keli minusiukai. Man labiausiai nepatinkantis-kad drabuziai nera tokie "gurgzdantys" ir kvapnus,kaip isskalbti milteliais.Ir tikrai taip-pilkeja.Bet tam yra soda.O kad kvepetu, as uzlasinu ant ju kelis lasus eterinio aliejaus.Ir nelieka "acto" kvapo. Siuos minusiukus atperka muilo riesutu naturalumas :)
Lina 2011-12-12 19:11
Kas kam arčiau dūšios, tas tą ir renkasi :)
Mirta 2011-12-12 17:12
Man nepatinka tų riešutų kvapas (atsiduoda actu), be to, šviesūs skalbiniai nuo jų kiek pilkėja.
Liveta 2011-12-12 17:09
Na jau ne. Šiais laikais, kai kiekvienuose namuose yra skalbimo mašina, rankomis plauti aš tikrai neketinu. O riešutai gal ir visai įdomus sprendimas
Karina 2011-12-12 17:04
Muilo riešutus pati išbandžiau ir tikrai patariu visoms mamytėms
Saulyte 2011-12-12 17:01
O as ir dabar vaiko drabužėlius skalbiu muilu ir rankomis

Vaikų higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai