Kaip sumažinti apetitą?

Labai dažnai žmonės net nesusimąsto, ar jie iš tiesų yra alkani. Profesorius Brianas Vansinkas iš Kornelio universiteto (JAV) teigia, kad didžioji per dieną suvartojamo maisto dalis iš tikrųjų visiškai nereikalinga.

Profesorius atliko daugybę bandymų ir padarė išvadą, kad mes nusprendžiame užkąsti maždaug 25 kartus per dieną, tačiau sąmoningai ryžtamės pavalgyti penkis kartus rečiau.

Bandymams buvo naudojamos 2 rūšių lėkštės. Dalis jų buvo įprastos, į kitas gi sriuba buvo nuolat pilama iš paslėptos talpos. Pasirodė, kad iš lėkščių su „paslaptimi“ dalyviai suvalgydavo 70 % daugiau sriubos, kad galėtų numalšinti alkį, negu tie, kurie valgė iš įprastų.

Atliekant eksperimentus, nustatyta, kad dideli spragintų kukurūzų maišai skatina žmones suvalgyti 40 % daugiau, o neaukštos, tačiau plačios stiklinės – išgerti 37 % daugiau skysčių.

Išvada nesudėtinga: apetitas labai priklauso nuo to, ką ir kaip mes matome. Įvairios aplinkybės ir maisto apipavidalimas labai dažnai provokuoja mus persivalgyti.

Vansinkas mano, kad toks psichologinis mechanizmas galėtų būti naudojamas ir sveikos mitybos įpročių formavimui. Logiška manyti, kad geriausia valgyti iš mažų indų, patraukti nuo stalo viską, kas nereikalinga. Naudingiausius produktus reikėtų nuolat laikyti akivaizdžiai, kad jie dažniau užkliūtų už mūsų akių.

Komentarai (2)

paslaptis 2012-06-11 10:16
Ponia Zita. Sutinku su jumis..
Zita 2012-06-04 15:59
tokia jau tų moterų (ypač - mamų) prigimtis: jos turi suvalgyti ne tik viską, ką įsidėjo į lėkštę, bet taip pat ir tai, ko nesuvalgė kiti. Kad nesugestų, pavyzdžiui, kad nereikėtų išmesti ir t.t. O kiek dar gamindamos prisivalgom...

Dietos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ketvirtadalis identiškų dvynių yra veidrodiniai dvyniai. Jų plaukai krenta į skirtingas puses, jie turi veidrodinio tipo pirštų antspaudus ir jeigu vienas yra dešiniarankis, tai kitas – kairiarankis. Tačiau identiški dvyniai turi beveik vienodus protinius sugebėjimus. Tokie dvyniai dalinasi 100% DNR.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai