Kaip sumažinti rytinį pykinimą? 10 naudingų patarimų

@ Shutterstock

„Pampers“ pataria: rytinis pykinimas yra normalus nėštumo simptomas su kuriuo susiduria didžioji dalis besilaukiančiųjų, tačiau tai nereiškia, kad reikia kentėti. Padėkite sau ir pasinaudokite 10 išbandytų būdų, padėsiančių jaustis geriau.

1. Nubusi užkąskite. Pykinimas dažniausiai pasireiškia ryte, kuomet po nakties miego nukrenta gliukozės kiekis kraujyje. Vos nubudusi kilstelėkite jį ir suvalgykite neutralaus skonio bei kvapo maisto - puikiai tiks džiūvėsėlis, traputis ar duonos riekelė.

2. Išbandykite citrinų gaivą. Dažnai nėščiajai pykinimą padeda numalšinti citrina. Galite išgerti skiestų citrinų sulčių, vandens su keliais citrinos griežinėliais. Jeigu pykina taip stipriai, kad negalite nei valgyti, nei gerti, tiesiog pauostykite citriną arba citrinų eterinį aliejų.

3. Valgykite imbierą. Imbiero šaknis puikiai numalšina pykinimą, tiek nėštumo metu, tiek ir apsinuodijus ar keliaujant. Galite įsigyti imbiero tablečių (dėl jų, kaip ir dėl kiekvieno vaisto ar maisto papildo vartojimo reikėtų pasitarti su gydytoju ar vaistininku) arba pakramtyti truputį šviežios imbiero šaknies, išgerti kelis gurkšnius imbiero arbatos. Jeigu imbiero skonis jums perdėm intensyvus, galite kramtyti saldžius imbierininius cukatus (cukruotą imbierą), jo skonis švelnesnis, saldus.

4. Gerkite pipirmėčių arbatą. Puodelis gaiviai kvepiančios pipirmėčių arbatos daugeliui nėščiųjų ne tik padeda numalšinti pykinimą, bet ir pagerina dažniausiai labai sumenkusį apetitą. Vietoje pipirmėčių arbatos galite pasimėgauti puodeliu mėtų ar melisų arbatos, tačiau vaistažoles nėštumo metu visuomet vartokite atsargiai, būtinai pasitikslinkite, ar jos tinkamos (pavyzdžiui, šalavijai gali išprovokuoti priešlaikinius sąrėmius).

5. Gerkite daugiau vandens. Besilaukiančias moteris kartais pykina, atrodytų, net nuo vandens, tačiau dehidratacija savijautą dar pablogina. Dėl vandens stokos ima skaudėti ir svaigti galva, suprastėja nuotaika ir sumažėja darbingumas, tampa sunku suvaldyti stresą, tad pykinimas tik dar labiau sustiprėja. Nebandykite užpildyti skrandžio ir iškart išgerti viso litro, tiesiog visuomet šalia savęs pasistatykite buteliuką ar stiklinę vandens ir po truputį, po nedidelį gukrkšnelį vis atsigerkite. Jausitės geriau ir pykinimas atslūgs.

6. Venkite stiprių kvapų. Nėščiasias dažniausiai pradeda pykinti užuodus stiprius, erzinančius kvapus. Daugumai nepatinka intensyvūs gėlių, aliejuje skrudinamo maisto, cheminių priemonių ir kt. kvapai. Pasistenkite jų vengti ir dažniau vėdinkite kambarius, rinkitės bekvapes buitinės chemijos ir asmeninės higienos priemones, mandagiai paprašykite aplinkinių saikingai kvėpintis.

7. Valgykite dažnai ir mažai. Pykinimo visiškai išvengti nepavyks, todėl pasistenkite aprūpinti organizmą ir augantį kūdikį visomis reikiamomis medžiagomis. Valgykite kas porą valandų, nedidelėmis porcijomis ir rinkitės lengvai virškinamą maistą (trintas sriubas, troškintas daržoves, skystesnę košę, daržovių ir vaisių kokteilius).

8. Pailsėkite. Šeimos nariams, kolegoms, draugams paaiškinkite, kaip jaučiatės, suteikite jiems informacijos, atsakykite į rūpimus klausimus. Nesislėpkite ir nesigėdykite paprašyti pagalbos - šis nėštumo etapas tikrai varginantis, todėl leiskite sau pailsėti, paprašykite kelių laisvų dienų darbe, bent trumpam pamirškite buities darbus.

9. Žinokite priežastis. Besilaukiančios moterys teigia, kad sužinojusios apie fiziologines pykinimo priežastis, supratusios, kad tai normalus, vaikeliui nekenkiantis reiškinys jautėsi ramiau, o tuomet ir pykinimas susilpnėdavo. Pykinimas siejamas su hormoniniais bei kitais kūno pokyčiais nėštumo metu, įprastai jis baigiasi 12-16 nėštumo savaitę.

10. Kreipkitės į medikus. Pykinimas kamuoja net 50-70% besilaukiančiųjų, tačiau itin sunki būklė, vadinama hyperemesis gravidarum nustatoma tik iki 2% moterų. Esant šiai būklei pykinimas yra beveik nepertraukiamas, moteris greitai nusilpsta, o stipri dehidratacija ir mitybinių medžiagų stoka kelia pavojų jai ir mažyliui, tad nėščiajai būtina kreiptis į medikus, neretai tenka gulėti ligoninėje.

Jeigu jus kamuoja stiprus, nesuvaldomas pykinimas, būtinai kreipkitės į medikus! Net jeigu jūsų būklė, atrodytų, nėra labai sunki, tačiau pykinimas ir nuolatinis šleikštulys jus labai vargina, pasikalbėkite su jus prižiūrinčiu gydytoju, kuris rekomenduos pykinimą malšinančius vaistus ar maisto papildus.

Komentarai

Pastojimas ir nėštumas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai