Kaip sužinoti biologinį odos amžių ir ja pasirūpinti

Tikriausiai esi ne kartą girdėjusi, kad visai nesvarbu, kiek tau iš tikrųjų metų. Kur kas svarbiau, kaip tu jautiesi. Tai - tikra tiesa, juk kai kurios 70-metės močiutės sukasi kaip vijurkai, o kitos, deja, sulaukusios tokio paties amžiaus, vos juda pasiremdamos lazdele. Tas pats galioja ir gerokai jaunesniems žmonėms: vieni per greitai susensta, o kiti tuo tarpu jaučiasi ne pagal amžių jauni. Taigi nieko nuostabaus, jog ir žmogaus oda sensta neatsižvelgiant į tikruosius metus.

Kaip nustatyti odos biologinį amžių?

Nusistatyti savo odos biologinį amžių galima specialiais tyrimais, tačiau mes siūlome tau išbandyti kur kas paprastesnį metodą – amerikiečių gerontologo Ryano Wolfordo sugalvotą testą. Pasiimk laikrodį (jis būtinas), nykščiu ir rodomuoju pirštu stipriai sugnybk odą išorinėje riešo pusėje, palaikyk penkias sekundes (jokiu būdu neskaičiuok mintyse – žiūrėk į laikrodį) ir tuomet atleisk. Tavo užduotis – stebėti, per kiek laiko pabalusi oda atgaus savo tikrąją spalvą.

Testo rezultatai:

  • 5 sekundės – biologinis odos amžius 30 metų;
  • 8 sekundės – biologinis odos amžius 40 metų;
  • 10 sekundžių – biologinis odos amžius 50 metų.

Rūpintis savo oda reikėtų atsižvelgiant ne į kalendorinius metus, bet būtent į biologinį odos amžių. Tuomet rezultatai bus kas efektyvesni.


Kaip rūpintis oda, kurios biologinis amžius – 30 metų


Pagrindinė tokio amžiaus odos priežiūros taisyklė – gausus drėkinimas. Tokio amžiaus oda dar pakankamai elastinga, tačiau tai nereiškia, kad jos nereikia stangrinti. Rinkis kremus, kurie gerai drėkintų, tačiau savo sudėtyje turėtų stangrinamąjį poveikį turinčių ir ląstelių atsinaujinimą skatinančių medžiagų. Nepamiršk, kad drėkinimas turėtų vykti tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Kreme esanti haliurono rūgštis gerai įsiskverbia ir drėkina giluminius odos sluoksnius, o pavyzdžiui kokoso aliejaus drėkina tik paviršinį sluoksnį. Šiltuoju metų laiku odos paviršiui gali reikėti papildomos pagalbos, taigi kasdienai patariama naudoti purškiamus drėkiklius su apsauginiu UV filtru.

2 psl. »

Komentarai (2)

o 2012-09-30 17:05
gg
Skaiva 2012-04-13 14:49
Man 33 metai, pagal testuką odą 30metės. Vadinasi, viskas tvarkoje :)

Veidui

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Europoje tėvais tampama vidutiniškai 29 metų, tuo tarpu Indijoje - sulaukus 19.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai