Kaip sužinoti, kas nutiko vaikui?

Jeigu vaikas per mažai (arba atvirkščiai – per daug) valgo, neramiai miega arba netikėtai pratrūksta agresija – tai dažniausiai verčia tėvus sunerimti. Kiti gi numoja ranka – praeis, kam ieškoti problemų ten, kur jų nėra? O juk kai organizmas siunčia signalus apie tai, kad kažkas negerai. Atkreipus į juos dėmesį, galima ir patiems diagnozuoti ligą dar prieš tai padarant gydytojui.

Paprastai mes dažniausiai didžiausią dėmesį kreipiame tik į kūno temperatūros pokyčius. Jeigu temperatūra normali – vadinasi, viskas gerai, jeigu aukšta – reikia duoti vaistų. Tačiau netgi šiuo atveju viskas yra kiek sudėtingiau, negu atrodo. Pavyzdžiui, termometras gali rodyti, kad mažylis karščiuoja, o jo rankos – kaip ledas. Tai reiškia, kad periferinės kraujagyslės yra spazmuojamos. Tokiu atveju praverstų ne tik vaistai nuo temperatūros, bet ir smulkias kraujagysles plečiančios injekcijos.

Jeigu vaiko rankutės šaltos nuolat, tai signalas, kad jo nervų sistemos jaudrumas yra padidėjęs. Termoreguliacijos sutrikimai apskritai išduoda, kad nervų sistema yra nepajėgi susidoroti su stresu. Lygiai tas pats galioja ir tuo atveju, kai kalbama apie padidėjusį prakaitavimą. Nuolat drėkstantys delnai ir apatiniai rūbai (net jeigu vaikas buvo pasyvus) – tai signalas, kad streikuoja nervų sistemos veikla. Atpažinti šį sutrikimą galima ir iš to, kad mažylis nuolat ką nors varto rankose, graužia nagus, staiga nusipurto, kalba per miegus (jeigu tai pasitaiko tik retkarčiais – nieko baisaus, tačiau jeigu kartojasi kas naktį – reikėtų pasikonsultuoti su neuropatologu).

Jeigu vaikas nuolat įsiaudrinęs, susijaudinęs, jeigu jam sunku įsitraukti į žaidimus, o įsitraukus – juos mesti, jeigu jis užsimiršta, agresyviai reaguoja į bandymus įsikišti, pradeda isterikuoti – neskubėkite visos kaltės suversti blogam jo charakteriui. Tai gali reikšti ir padidėjusį slėgį kaukolės viduje. Tokį mažylį turėtų nuolat stebėti neuropatologas, kadangi per daug sužadinta nervų sistema gali išprovokuoti skydliaukės veiklos sutrikimus. Šiuo atveju kartais būdingas padažnėjęs širdies plakimas. Apie skydliaukės hormonų perteklių galima spręsti ir iš šiek tiek išsprogusių akių – tada būtina endokrinologo konsultacija. „Senosios mokyklos“ gydytojai iš pradžių liepdavo kaip galima labiau iškišti liežuvį, net jeigu pacientas skųsdavosi nugaros arba pilvo skausmais. Nieko nuostabaus, juk liežuvis – tai virškinamojo trakto veidrodis.

2 psl. »

Komentarai (2)

Egilija 2012-06-11 21:34
Mėlynės po akimis? Neteko susidurt, bet turbūt išsigąsčiau :/
Agnė 2012-06-11 10:12
ir vis tiek - kas iš to, jeigu nustatai sutrikimą, bet nemoki jo gydyti?

Vaikų sveikata

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Ar žinojote, kad suaugęs žmogus turi 206 kaulus, o vaikas – 300 (kai jie auga, kai kurie kaulai susijungia į vieną)

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai