Kaip teisingai išreikšti savo emocijas? I dalis

Ką darai kai nori pykti: stengiesi sutvardyti savo jausmus ar leidi jiems pasireikšti? Ar sugebi džiaugtis taip nuoširdžiai, kaip džiaugiasi vaikai? Psichologai teigia, kad nemokėjimas reikšti savo emocijų priveda prie daugelio problemų.

“Aš manau, kad esu nekonfliktiška asmenybė ir stengiuosi išvengti pykčių. Baisiausia, kad konfliktiški žmonės prie manęs tiesiog limpa. Aš visuomet ilgai kenčiu, nes man tiesiog sunku pasakyti žmogui kažką, kas gali jį nuliūdinti ar net įžeisti. Tačiau ateina akimirka, kai aš tiesiog sprogstu: pradedu sakyti viską, ką tuo metu galvoju arba tiesiog apsisuku, išeinu ir su tuo žmogumi tiesiog nebebendrauju. Toks sprogimas jokio palengvėjimo nesuteikia. Dažniau viskas vyksta atvirkščiai: jaučiu gėdos jausmą...”.

“Aš labai drovus žmogus, o mano emocijos dažniausiai būna “saugumo režime”. Netgi jei man kas nors patinka, bijau apie tai garsiai kalbėti. Man atrodo, kad mano atvirumą apie laimę aplinkiniai priims kaip silpnybę, ar tiksliau – išskydimą. Lygiai taip pat bijau kalbėti ir apie dalykus, kurie man nepatinka. Bijau, kad sužinoję mano nuomonę ir pajutę mano emocijas žmonės gali tiesiog nusisukti ir nebebendrauti. Žodžiu, visais atvejais aš tiesiog stengiuosi slėpti savo jausmus”.

“Aš labai lengvai susierzinu ir supykstu, todėl dauguma aplinkinių laiko mane tiesiog nepakenčiama asmenybe. Darbe už akių mane vadina nevisprote, tačiau aš nieko negaliu su savimi padaryti”.

Kaip gi išmokti teisingai išreikšti savo emocijas, kad aplinkiniai teisingai supratų tavo elgesį, o tu savyje nekauptum negatyvių jausmų?



Labai dažnai konfliktiškumas ir drovumas turi tas pačias ištakas ir tas pačias pasekmes. Taip nutinka dėl to, kad žmonės, kurie nesugeba laiku išreikšti savo emocijų, papraščiausiai pereina į kraštutines stadijas: agresiją arba visišką sustingimą. Negana to, šie du kardinaliai skirtingi poliai dažnai papildo vienas kitą. Kažkodėl gyvenime dažniausiai pasitaiko, jog mus supa priešingo būdo žmonės, taigi sukuriama tam tikra hormonija. Kitaip tariant, jei tavo agresija prasiveržia kaip viesulas, tavo partneris gali elgtis visiškai priešingai: tiesiog užtilti ir neparodyti net menkiausio susierzinimo.

2 psl. »

Komentarai (4)

Luka 2012-04-17 10:24
negatyvių emocijų nereikia skubėti išlieti. Tokiu atveju prisakoma labai daug dalykų, dėl kurių vėliau gailimasi
Ineta Do 2012-04-17 08:40
Moterys, rašykit dienoraštį :) negalit išsakyti jausmų itam žmogui - išsiliekite popieriuje
Mana 2012-04-16 22:20
Na, mano namymu viskas eina iš vaikystės. Jei šeimoje nebuvo atvirai bendraujama, vaikas išmoksta savo jausmus užgniaužti savyje, o vėliau persiauklėti labai sunku. Turiu pažįstamą, kuri dėl šios problemos lankėsi pas psichologę
vejune 2012-04-16 21:59
Gal kam nors ir atrodo juokinga, bet nemokėjimas reikšti savo emocijų - rimta problema. Man pavyzdžiui labai sunku kalbėti apie negatyvius dalykus. Viskas tarsi užsiblokuoja

Psichologija

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai