Kaip valyti mažylio ausytes?

Beatricekillam / Dreamstime.com nuotr.

Daugelis iš jūsų esate girdėję, kad valant ausis patariama nepersistengti – labai švariai išvalius sierą iš ausų, jos tampa imlios infekcijoms ir uždegimams.

Teiginys, kad ausų geriau visai nevalyti, nei valyti jas kasdien - tikrai ne mitas. Kiekvieno žmogaus organizmas – tai savireguliuojanti sistema, todėl visa, ką jis išskiria, jam yra būtina. Tame tarpe ir nevisai simpatiškai, iš šono žiūrint,  atrodanti siera. Ji apsaugo ausį nuo peršalimų, uždegiminių procesų ir skysčių patekimo. Itin stropiai valant sierą iš ausų, mes neleidžiam joms pačioms natūraliai apsisaugoti.   

Manoma, kad sieros kamščiai susidaro ilgą laiką nevalant ausų. Tikrovėje yra šiek tiek kitaip – būtent stengdamiesi išvalyti ausies ertmę, mes tik nustumiame sierą gilyn, o būtent tai ir padeda susiformuoti kamščiui. Sieros gali kauptis ir per daug, ir per mažai, blogai ir tas ir kitas variantas. Esant per dideliam sieros kiekiui, formuojasi kamščiai, esant sieros trūkumui, vargina spengimas ausyse ir sausumo pojūtis.   

Tam, kad mažylio ausytės būtų švarios, pakanka maudymo metu praplauti ausies kaušelius, o po to, mažu steriliu vatos ar marlės gumulėliu pravalyti vidinę ausies dalį, pašalinant tik tą dalį sieros, kuri matoma.  

Jeigu sieros kamštis vis tik susiformavo, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jis atsargiai ir greitai, o svarbiausia, saugiai likviduos kamštį. Jeigu dėl kokių nors priežasčių nėra galimybės skubiai patekti pas gydytoją, teks susitvarkyti su kamščiu pačiai. Vaistinėse parduodamos specialios žvakutės ir lašiukai ausų kamščių valymui. Vaikui lašiukai būtų labiau rekomenduojami, nes neteisingai naudojant žvakutes, parafinas gali patekti į ausį ir jį išvalyti būtų  sudėtinga.

2 psl. »

Komentarai (1)

Busima 2012-01-30 21:41
Man kaip busimai mamytei tikrai pravers patarimai :)

Kūdikių higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai