Kaip žinoti, ar kosmetika tikrai natūrali?

Jau ne vienerius metus natūralios kosmetikos priemonės rikiuojasi pirmose populiariausiųjų eilėse. Įvairios bonkutės, tūbelės ir kiti įpakavimai su užrašais “ekologiška” šviečia iš tolo. O gal tiesiog gudrūs pardavėjai pasistengia šias prekes išstatyti taip, kad jos būtų geriausiai pastebimos? Juk kas madinga – tas geriausiai parsiduoda. Kaip ten bebūtų, ekologijos mada sparčiai plinta.

Tačiau ar kremai, losjonai bei kitos grožio priemonės su užrašais “eko”, “bio” ir “organic” iš tiesų tokie naudingi? Ar jie tikrai natūralūs? O gal tai tik dar viena gudri pasipelnyti siekiančių gamintojų apgaulė?

“Organinė kosmetika” - tai kosmetika, kurios visos (arba beveik visos) sudedamosios dalys išaugintos ekologiškai švariuose regionuose ir nenaudojant jokių cheminių trąšų. Be to, tokia kosmetika nėra bandoma ant gyvūnų, joje nėra sintetinių konservantų, kvapiųjų medžiagų ar dažiklių, mineralinės alyvos, glikolių ar silikono. Dauguma organinės kosmetikos gamintojų rūpinasi ne tik pačia kosmetika, bet ir jos įpakavimu. Pakuotėms įprastai naudojamos ekologiškos ir lengvai perdirbamos medžiagos.

Ar kosmetika natūrali, ar ne – sprendžia ne gamintojai, o specialios organizacijos, taigi lipduko “bio” ant pakuotės taip lengvai užklijuoti nepavyks.

Sertifikatai, įrodantys prekės natūralumą, būna kelių rūšių. Vieni iš jų skirti pardavimams vidaus rinkoje, o kiti suteikia teisę prekiauti tarptautiniu mastu. Tam, kad pirkėjai skirtingose šalyse galėtų atskirti tikrai natūralius gaminius nuo klastočių, egzistuoja tarptautinis sertifikatas. Jeigu tam tikra prekė jį gavo, vadinasi ji yra įvertinti aukščiausiu tarptautiniu lygiu.

2 psl. »

Komentarai (1)

Lina 2013-04-24 08:50
Naturalios priemones pries strazdanas
http://zinaukaip.lt/grozis/makiazas/kaip-atsikratyti-strazdanu/

Makiažas

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Jei vaikas apsinuodijo rūgštimi arba šarmais, jokiu būdu negalima dirbtinai jo vimdyti, nes šios medžiagos dar kartą nudegins gleivinę. Šiuo atveju reikia duoti išgerti 2 stiklines vandens.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai