Kam nėštukei joga?

Joga nėštukėms – ne mada, o būtinybė. Kuo ji naudinga?

Joga stiprina raumenis. Tikriausiai pastebėjai, kad joga užsiimančių žmonių raumenys yra puikiai išlavinti. Nėštumo periodu treniruočių lankymas padės sustiprinti apatinės kūno dalies raumenis – tai reikalinga, kad sėkmingai išnešiotum mažylį ir geriau laikytum pusiausvyrą. Viršutinės kūno dalies lavinimas atsipirks su kaupu po gimdymo – tau neabejotinai teks daug nešioti savo vis sunkėjantį naujagimį.

Joga moko taisyklingai kvėpuoti. Nėštumo metu kvėpavimo pratimai padės tau atsipalaiduoti, nusiraminti, sumažinti baimę ir įtampą, aprūpins tavo ir mažylio organizmą deguonimi. Jeigu įgusi, gimdyti bus daug paprasčiau – juk būtent taisyklingas kvėpavimas padeda sumažinti skausmus gimdymo metu.

Joga padeda įveikti skausmus (ir ne tik tuos, kurie patiriami gimdant – dauguma moterų nėštumo metu skundžiasi nugaros skausmais). Perinatalinė joga padeda palaikyti gimdos svorį, stiprinti nugaros raumenis, sumažinti apatinei kūno daliai tenkantį krūvį. Balandžio ir pusmėnulio poza leidžia įtempti raumenis ir taip sumažina sėdimojo nervo skausmą, o joga apskritai – slopina skausmus visame kūne.

Joga moko pusiausvyros. Kūno masės, formų ir proporcijų pokyčiai verčia būsimąją mamytę jaustis neužtikrintai, nerangiai. Medžio ir pusmėnulio pozos padeda valdyti savo kūno svorio centrą. Kario arba žemyn žiūrinčio šuns poza stiprina raumenis, reikalingus išsaugoti pusiausvyrą net ir turint labai didelį pilvuką.

Joga padeda įveikti nerimą. Joga – tai raumenų tempimas, gilus kvėpavimas, rami atmosfera, muzika ir atpalaiduojamieji pratimai. Visa tai ramina protą, mintis. Baimės, įtampa ir nerimas dėl būsimojo vaikelio sveikatos užsiėmimų metu tiesiog išnyksta, tad sumažėja psichologinė įtampa, moteris jaučiasi daug geriau.

2 psl. »

Komentarai (2)

Lina 2012-01-27 12:00
O man patinka :)
Mur 2012-01-27 07:29
Vajei, kiek visko daug... Bet man ta joga vis tiek nepatinka. Norisi kažko aktyvesnio.

Sveika gyvensena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kiekvieną minutę gimsta apie 200 vaikų. Daugiausiai vaikų gimsta liepos mėnesį.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai