Kas geriau: vystyklai ar sauskelnės?

Dar prieš gimstant kūdikėliui, tėvelius kankina daugybė klausimų. Vienas iš jų – ką pasirinkti: sauskelnes ar vystyklus? Deja, sprendimo už tave mes tikrai negalime priimti, tačiau patarti esame pasiryžę. Gal būt mūsų patarimai padės tau lengviau apsispręsti?

Dauguma tėvelių susilaukę pirmagimio išbando ir sauskelnes, ir vystyklus. Išbandžius abu variantus galima lengviau priimti spendimą, nes aiškiai pasimato sauskelnių ir vystyklų skirtumai. Mes rekomenduojame atsižvelgti į kelis kriterijus, kurie turi daugiausiai įtakos priimant sprendimą. Tai yra kaina, patogumas ir sveikata.

Kaina

Vienkartinės sauskelnės neabejotinai kainuos daugiau, nei vystyklai, kuriuos galima naudoti labai ilgai. Tiesa, paskaičiuoti tikrąją vystyklų kainą nėra taip jau paprasta, kadangi kainuoja ne tik vystyklo medžiaga, bet ir pats skalbimas: vanduo ir skalbimo priemonės.

Be to, kaina priklauso ir nuo to, kokius vystyklus pasirinksi. Seniau vystyklai buvo visiškai paprasti, iš gerai skystį sugeriančio audinio. Dabar parduotuvėse galima rasti vystyklų su elastanu, spaustukais ir kilpelėmis arba netgi tokių, kuriose įsiūtos specialios skystį sugeriančios kišenėlės. Savaime suprantama – kuo modernesnės sauskelnės, tuo didesnė jų kaina.

Patogumas

Apie sauskelnių bei vystyklų patogumą kalbėti sunku, kadangi sauskelnių gerbėjai dažniausiai būna įsitikinę, jog jų pasirinktas vystymo būdas yra greitesnis ir patogesnis, tačiau vystyklų mėgėjai dažnai su tuo nesutinka ir teigia, kad vaikučio vystymas paprastais vystyklais nesukelia jokių papildomų problemų.

Šiuo atveju reikia pripažinti, kad kokybiškos sauskelnės sugeria daugiau skysčio, taigi bent jau miego metu, kai vaikutis pervystomas rečiau – sauskelnės yra geresnis pasirinkimas. Ne tik dėl to, kad mažylis ilgiau išlieka sausas ir ramiau miega, bet ir dėl to, kad skystis neprasisunkia į lovos užklotą, taigi nereikia papildomai rūpintis skalbimu.

2 psl. »

Komentarai (10)

Lorke 2014-11-01 14:09
Niekada neperku is internetinio tinklapio kuriame nera jokiu pardaveju kontaktu, man tai labai nepatikima. O ir brangu pas juos, as perku is Yasaya, pas juos pigiausia.
mliutave 2014-10-23 13:29
milas
Laima 2014-08-20 16:47
Ir Lietuvoje galima japoniškų sauskelnių nusipirkti www.mioki.lt
podguznikilv 2014-01-26 23:33
JAPONIŠKOS SAUSKELNĖS Moony , Merries to Lithuania
http://www.podguzniki.lv/ru/japonskie-podguzniki
JAPONIŠKOS SAUSKELNĖS 2013-09-01 19:53
JAPONIŠKOS SAUSKELNĖS

http://www.podguzniki.lv/ru/japonskie-podguzniki
Meile 2012-08-31 15:53
Naudojame naturalias daukartines sauskelnes is ekologisko audinio - net svarstyti nekyla mintis, kas geriau,sveikiau ir naudingiau mazyliui! buvo laikas kai naudojome ir vienkartines. dabar jos naudojamos tik "kelioniu" atveju.jokiu problemu su isberimais neturime, ir skalbimas nevargina, juk ne rankomis ,mielosios, skalbiame. o ir paciai daug ramiau, kai zinai kad naudoji naturalu produkta, kuris nesukels ateityje alergiju ir kitu neigiamu pasekmiu :)
vilma 2012-08-31 14:02
kas nepabandė abiejų negali lyginti, kas augina su daukartinėmis, net nekyla klausimas kas geriau ir sveikiau mažyliui:) aišku kelionių metu neapseinama ir be vienkartinių, bet tam jos yra - vienkartiniams atvejams:)
Nesvarbu 2012-05-31 14:14
Man parvers toku klausimu
de 2011-12-13 19:39
Truksta + sauskelnems, kad patogesnes ne tik tevams bet ir paciam vaikui. O apie ekologija tai patylekit, kol nebuvo sukelta sita panika ziniasklaidos deka, niekas demesio nekreipe, ir duodu 90% kad jus viena is ju.
Vike 2011-12-04 20:03
Truksta + vystyklams, kad ekologiškesni ir nepalieka po to vaikelis išaugęs kalno sauskelnių šimtams metų...

Kūdikių higiena

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Vienos dienos kūdikio gebėjimas suspausti kumštį yra daug stipresnis, nei mėnesio laiko kūdikio.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai