Kas lemia viršsvorio augimą?

Šiuolaikinio gyvenimo tempas, pastovus stresas, sumažėjęs teigiamų emocijų kiekis ir neteisingi mitybos įpročiai – visa tai galiausiai priveda prie nutukimo. Deja, viršsvorio problema liečia ne tik suaugusius, bet ir vaikus.

Kas tas nutukimas?

Nutukimu vadinamas bendras viršnorminis riebalų susikaupimas poodiniame riebaliniame sluoksnyje ir kituose audiniuose, kuomet kūno masės kiekis 10 ir daugiau procentų viršija amžiaus normą. Ši problema egzistuoja ne tik estetiniu požiūriu. Metams bėgant, nutukimas gali išprovokuoti tokius susirgimus kaip varikozinį venų išsiplėtimą, širdies, kraujagyslių sutrikimus, sutrikdyti lytinių ląstelių veiklą. Be to, viršsvoris sukelia ir psichologinių problemų: sutrikdo socialinę adaptaciją, įtakoja profesijos bei gyvenimo draugo pasirinkimą.

Kas įtakoja viršsvorio augimą?     

Kaip vieną iš pagrindinių nutukimo priežasčių reikėtų paminėti padidėjusį suvartojamo maisto kiekį paskutiniu nėštumo laikotarpiu, ko pasekoje kūdikis gimsta su padidintu svoriu. Prie nepriklausomo nuo paties kūdikio faktoriaus priskiriama ir genetinė sandara: jeigu vieno iš tėvų kūno masė padidėjusi, tai mažojo žmogučio rizika padidėja 40%, o jei viršsvorio turi abu tėvai – tai 80%. Įvairių kitų susirgimų sutrikdyta  medžiagų apykaita taip pat įtakoja nutukimą.        

Vis tik egzistuoja ir kiti faktoriai, įtakojantys svorio padidėjimą. Pirmiausiai tai liečia maisto kiekį: kartais tėvai verčia vaiką persivalgyti, pamiršdami tai, kad jo organizmas pats sugeba kontroliuoti sotumo jausmą. Paskutiniu metu prie neigiamos įtakos prisidėjo reklama kenksmingų produktų, turinčių padidintą kiekį angliavandenių ir riebalų. Tokie patiekalai atrodo viliojančiai, todėl yra patrauklūs ne tik vaikams, bet ir tiems, kurie atsakingi už jų mitybą.     

2 psl. »

Komentarai (2)

aura 2015-05-09 11:31
tu tikrai teisi mano drauges klasioke 2 kl o jau ji svere 45 omano dukryte sveria tik 30
Mama 2012-01-13 23:32
Aš negaliu žiūrėti, kaip mamos šiais laikais perka pusgaminius vaikams. O kiek tokiu yra... Įkiša į mikrobanginę, pašildo ir vaikas sotus. Nuo tų pusgaminių ir auga svoris

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai