Kaukės riebiems plaukams

Riebūs plaukai kelia nė kiek ne mažiau problemų, negu sausi: jie greitai sulimpa ir atrodo kaip neplauti, praranda purumą, ima blizgėti. Dažniausiai būna taip: jeigu oda riebi, plaukai taip pat riebūs (liaukos išskiria daugiau riebalų, negu būtina jiems sutepti).

Anot specialistų, riebalinės liaukos itin aktyvios toms moterims, kurių organizme gaminama per daug tostasterono. Kad perimtum kontrolę į savo rankas, būtina pirmiausiai atkreipti dėmesį į tai, ką valgai. Apribok suvartojamų angliavandenių ir druskos kiekį, atsisakyk miltinių, saldžių ir riebių patiekalų, prieskonių. Galima valgyti daugiau augalinio maisto, turtingo ląstelienos ir vitaminų. Ir, žinoma, labai rūpintis tokiais plaukais... Po plovimo būtinai juos skalauk žolelių arbata: tiks jonažolės, šalpusniai, dilgėlės, gysločiai. Gali naudoti jų mišinį – 4 šaukštus žaliavos užpilk puse litro vandens ir palaikyk 30 minučių, kad pritrauktų.

Jeigu plaukai labai riebaluojasi, plauti juos reikia ne rečiau kaip kartą per 2 ar 3 dienas. Iš pradžių porą minučių tiesiog skalauk juos įprastu vandeniu, o tik po to naudok šampūną ir kitas priemones.

Prieš plovimą labai naudinga įtrinti galvos odą žolelių mišiniu, skalauti jų nuoviru plaukus, o vasarą nusikirpti trumpai.

Medetkų arbata – nepakeičiama riebių plaukų priežiūros priemonė. Ja reikia suvilgyti galvos odą ir plaukus (gali naudoti vatos tamponą arba minkštą dantų šepetėlį).

Dar vienas efektyvus būdas – likus 2–3 valandoms iki plovimo įtrinti galvos odą alavijų sultimis.

Riebios soborėjos gydymui naudojami preparatai su spiritu ir vaistiniais augalais. Spiritinė tinktatūra įtrinama į odą vatos tamponu, dantų šepetėliu arba pirštų galiukais. Visa tai turi užtrukti 3–5 minutes. Alkoholis padeda pašalinti riebalų perteklių nuo plaukų ir odos, o biologiškai aktyvios augalų medžiagos teigiamai veikia plaukų būklę.

2 psl. »

Komentarai (6)

Lija 2013-08-23 16:12
koks absurdas patarti nusikirpti plaukus trumpai.
Agnė 2012-07-24 09:50
žinau. Plaukus šviesina citrinų sultys, ramunėlės. Jeigu darotės alyvuogių aliejaus kaukes, aliejumi išteptais plaukais reikėtų pabūti saulėje (bet pašviesėja tik po kelių kartų)
Gabija 2012-07-24 08:32
Šiaip žinau, kad ąžuolo žievė tamsina plaukus... O gal kas nors žino ką reikėtų daryti norint natūraliai pašviesinti plaukus? :)
Šviesiaplaukė 2012-05-22 11:35
Atsargiai su tom žolelėm, jos dažo plaukus, nuo ramunėlių naudojimo mano Šviesūs plaukau įgavo žalsvą atspalvį, o nuo varnalėšos šaknies ir ąžuolo žievės ilgam rudi pasidarė.....
Freilina 2012-02-14 12:44
Dievuliau mano, kiek terlynės. Man užtenka du kartus per savaitę išsiplauti galvą su šampūnu. Kartais dar nusiperku kokių nors ampulių, naudojamų prieš plovimą. Viskas. Plaukais nesiskundžiu, nebent ilgus auginu.
Žaneta 2012-02-14 08:44
Mano plaukai labai sausi, o prie šaknų susiriebaluoja maždaug per tris dienas

Plaukams

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Kalbant apie vaikus Japonijoje nevartojami žodžiai "blogas" ir "negeras".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai