Kefyras mažylių mityboje

Kefyras – vienas iš mėgstamiausių ir naudingiausių pieno produktų. Jis teigiamai veikia tiek suaugusiųjų, tiek mažų vaikų virškinimo sistemą.

Šis produktas yra lengvai virškinamas ir puikiai įsisavinamas (energijos šiam procesui išnaudojama visai nedaug): jame daug naudingų baltymų ir kalcio, būtino visaverčiam vaikučio augimui ir vystymuisi.

Kefyro nauda vaiko organizmui

Sakydami „naudinga“, dažniausiai mes tik apytiksliai žinome, ką organizmui duoda vienas ar kitas produktas. Ne išimtis ir kefyras.

Geras žarnyno darbas – viena iš būtiniausių vaiko stipraus imuniteto sąlygų. Pagerinti jį padeda antibakterinės medžiagos, esančios šiame gėrime. Jos naikina žalingą žarnyno mikroflorą, rimtų ir sudėtingų ligų sukėlėjus, šalina nereikalingus fermentus.

Pieno rūgšties bakterijos ir mielių grybelis padeda organizmui įsisavinti pieno baltymus. Pieno rūgštis gerina apetitą. Fermentai, amino rūgštys stimuliuoja širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, reguliuoja cholesterolio kiekį kraujyje, padeda organizmui geriau įsisavinti kalį, kalcį, vitaminą D, cinką (tau tikriausiai puikiai žinoma, kad kalis ir kalcis yra būtinos vaikų kaulų ir raumenų statybinės medžiagos, todėl kefyras yra tiesiog būtinas).

Kaip ir kada įtraukti kefyrą į vaiko racioną?

Kada jį galima pradėti vartoti, kad jis nepakenktų? Vieni pediatrai pataria duoti mažyliui paragauti šio produkto ne anksčiau kaip 7 ar 8 mėnesį, kiti gi tvirtina, kad tai reikėtų daryti jau nuo 6 mėnesio. Viskas individualu, priklauso nuo nuo vaikučio augimo ir vystymosi.

Paprastai mažesni vaikai visas būtinas medžiagas gauna kartu su mamos pienu arba dirbtiniais mišinukais. Kefyre yra labai daug rūgščių, o kazeino mažylio skrandukas dar nesuvirškina. Primaitinant vaikutį laikomasi tokios schemos: pradedama nuo arbatinio šaukštelio, po trijų savaičių kiekis didinamas:

2 psl. »

Komentarai

Vaikų mityba

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Korėjoje į vaiko amžių įskaičiuojami tie 9 mėnesiai, kuriuos jis praleido motinos įsčiose, todėl korėjiečiams visada metais daugiau, nei jų bendraamžiams iš kitų šalių.

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama