Kefyro iškrovos dienų taisyklės ir rekomendacijos

Kefyro iškrovos dienos pagal populiarumą užima antrą vietą (pirmoje vietoje – grikių iškrovos diena, trečioje – baltymų). Gyvenantiems aktyviai toks būdas yra labai patogus – juk kefyrą galima gerti kelyje, darbe ir visur, kur tik norisi.
 
Privalumai
 
Kefyro iškrovos dienos per trumpą laiką padeda numesti šiek tiek svorio, tačiau reikia patikslinti: riebalinis audinys, deja, neplonėja. Svoris krinta dėl to, kad pašalinamas skysčių perteklius ir žarnyne „užstrigę“ maisto likučiai.
 
Taip pat kefyras reguliuoja kraujospūdį, širdies ir kraujagyslių, virškinimo sistemos darbą, yra gera auglių ir aterosklerozės profilaktikos priemonė.
 
Vien kefyras?
 
Geriausia iškrovos dieną daryti kartą per savaitę. Galite vartoti vien kefyrą arba, jei labai sunku ar neleidžia sveikatos būklė, pridėti dar keletą kitų produktų (pavyzdžiui, medų, varškę, daržoves, liesą mėsą ir pan.).
 
Suprantama, vartojant vien kefyrą, poveikis bus geresnis, tačiau tai tikrai nereiškia, kad turite save kankinti ir prievartauti. Jei ryžtatės laikytis griežčiausio varianto – per dieną (ne vėliau kaip iki 20:00) kas 2–3 valandas išgerkite po 1–2 stiklines lieso kefyro. Jei tarp šių valandų užsinorės gerti, rinkitės negazuotą vandenį. Na, o jei užpuls alkis, galite suvalgyti 1–2 šaukštus sėlenų.
 
Mišrūs variantai:
 
Kefyro ir varškės iškrovos diena. Pusryčiams suvalgykite 2–3 šaukštus varškės su medumi, išgerkite stiklinę kefyro. Priešpiečiams – stiklinė kefyro. Pietums – 2–3 šaukštais varškės, sutrintos su kefyru. Galima įmaišyti kelias razinas ar šaukštą bet kokių uogų. Vakarienei – tas pats, kas ir pietums. 20 valandą išgerkite stiklinę kefyro.
 
Kefyro ir avižų iškrovos diena. Ryte išgerkite stiklinę kefyro, maždaug po pusvalandžio suvalgykite puodelį avižinių dribsnių ar kruopų (geriausia yra tiesiog užpilti iš vakaro verdančiu vandeniu ir palaikyti termose per naktį, kad išbrinktų). Po 2–3 valandų išgerkite stiklinę kefyro. Pietums – puodelis avižinių dribsnių (galima įdėti truputį uogų ar gabaliuką obuolio). Vakarienei – 2 žali obuoliai, arbata ir gabaliukas duonos. 20 valandą išgerkite stiklinę kefyro.
 
Kefyro ir daržovių iškrovos diena. Pusryčiams – stiklinė kefyro. Po pusvalandžio galima suvalgyti agurkų ir liesos varškės su žalumynais salotų. Po 2–3 valandų išgerkite stiklinę kefyro. Pietums – lengva daržovių sriuba (pavyzdžiui, iš salierų, morkų, kopūstų, žalumynų ir prieskonių). Po 2 valandų – vėl stiklinė kefyro. Vakarienei – 2 paprikos, įdarytos kopūstais. 20 valandą – stiklinė kefyro.

Komentarai

Dietos

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Naujagimis vaikas gali matyti žalią ir raudoną spalvas, tačiau nemato mėlynos.

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai