Keli patarimai, kaip išvirti gardžią sriubą

@ Pixabay

Šaltą dieną nėra nieko geriau nei dubenėlis šiltos ir gardžios naminės sriubos, o kad tokią išvirtumėte, jums bus pravartu žinoti kelias kulinarines gudrybes.
 
Tiesą sakant, sriubos virimo procesas jau nuo seno prilygo šiltam ir jaukiam virtuvės ritualui, o kiek virėjų – tiek ir gardžių paslapčių.
 

  • Kuo žemesnę temperatūra nustatote, tuo verdama sriuba bus skanesnė. Sriubos puodas neturėtų būti didesnis nei 10 l. Tai – viena priežasčių, kodėl valgyklinė sriuba skoniu nė iš tolo neprilygsta naminei, išvirtai 3-5 porcijoms.
  • Kuo lėčiau ir ramiau sriuba verda, tuo ji gardesnė.
  • Skysčio ir tirščių santykis turi būti subalansuotas. Paskutiniame virimo etape skysčio vienai porcijai turėtų būti tarp 200 ir 400 ml.
  • Verdant sriubą negalima nei nupilti, nei papildyti skysčio – ir viena, ir kita pastebimai pablogina sriubos skonį.
  • Produktų pjaustymo būdas gali iš esmės pakeisti sriubos skonį, todėl svarbu išlaikyti vieningą, konkrečiai sriubai būdingą pjaustymo būdą.
  • Produktai į sriubą dedami tik ta eilės tvarka, kaip numatyta recepte. Šios taisyklės laikantis joks komponentas nepervirs ir neliks pusžalis.
  • Sriuba sūdoma tik baigiant virti, bet ne per vėlai. Pagrindiniai sriubos komponentai turėtų būti jau išvirę, bet dar ne pervirę – kad tolygiai sugertų iš vandens sūrumą. Jei sriubą pasūdysite pernelyg anksti, ji virs ilgiau, sūrumo gali būti per daug (skystyje išlieka tas pats druskos kiekis, kiek įbėrėte, o dalis skysčio nugaruoja). Jei druską bersite per vėlai, skystis bus persūdytas, o tirščiai – prėski.
  • Svarbiausias sriubos virimo etapas – bebaigiant virti, kai sriuba jau beveik išvirusi, pasūdyta ir lieka tik suteikti jai paskutinių skonio niuansų (3-7 minutės). Tada beriami prieskoniai ir priedai, paprastą sriubą galintys paversti šedevru.
  • Ką tik išvirusiai sriubai geriausia leisti 10-20 minučių nusistovėti nedarinėjant puodo dangčio, nemaišant. Galima apkloti šiltu audeklu. Taip sriubos skoniai „susidraugaus“, skystis neliks vandeningas, įgis švelnią aksominę konsistenciją.

 

2 psl. »

Komentarai

Buitis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Ar žinote, kad...

Japonijoje, dviračių statymo vietose, būna pastatyti du ženklai. Viename iš jų nupiešti tvarkingai surikiuoti dviračiai ir užrašyta "Taip dviračius stato geri vaikai", o kitame ženkle galima išvysti padrikai sustatytus dviračius ir užrašą "Taip geri vaikai dviračių nestato".

Reklama

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Populiariausi straipsniai