Keli patarimai, kaip išvirti gardžią sriubą

@ Pixabay

Šaltą dieną nėra nieko geriau nei dubenėlis šiltos ir gardžios naminės sriubos, o kad tokią išvirtumėte, jums bus pravartu žinoti kelias kulinarines gudrybes.
 
Tiesą sakant, sriubos virimo procesas jau nuo seno prilygo šiltam ir jaukiam virtuvės ritualui, o kiek virėjų – tiek ir gardžių paslapčių.
 

  • Kuo žemesnę temperatūra nustatote, tuo verdama sriuba bus skanesnė. Sriubos puodas neturėtų būti didesnis nei 10 l. Tai – viena priežasčių, kodėl valgyklinė sriuba skoniu nė iš tolo neprilygsta naminei, išvirtai 3-5 porcijoms.
  • Kuo lėčiau ir ramiau sriuba verda, tuo ji gardesnė.
  • Skysčio ir tirščių santykis turi būti subalansuotas. Paskutiniame virimo etape skysčio vienai porcijai turėtų būti tarp 200 ir 400 ml.
  • Verdant sriubą negalima nei nupilti, nei papildyti skysčio – ir viena, ir kita pastebimai pablogina sriubos skonį.
  • Produktų pjaustymo būdas gali iš esmės pakeisti sriubos skonį, todėl svarbu išlaikyti vieningą, konkrečiai sriubai būdingą pjaustymo būdą.
  • Produktai į sriubą dedami tik ta eilės tvarka, kaip numatyta recepte. Šios taisyklės laikantis joks komponentas nepervirs ir neliks pusžalis.
  • Sriuba sūdoma tik baigiant virti, bet ne per vėlai. Pagrindiniai sriubos komponentai turėtų būti jau išvirę, bet dar ne pervirę – kad tolygiai sugertų iš vandens sūrumą. Jei sriubą pasūdysite pernelyg anksti, ji virs ilgiau, sūrumo gali būti per daug (skystyje išlieka tas pats druskos kiekis, kiek įbėrėte, o dalis skysčio nugaruoja). Jei druską bersite per vėlai, skystis bus persūdytas, o tirščiai – prėski.
  • Svarbiausias sriubos virimo etapas – bebaigiant virti, kai sriuba jau beveik išvirusi, pasūdyta ir lieka tik suteikti jai paskutinių skonio niuansų (3-7 minutės). Tada beriami prieskoniai ir priedai, paprastą sriubą galintys paversti šedevru.
  • Ką tik išvirusiai sriubai geriausia leisti 10-20 minučių nusistovėti nedarinėjant puodo dangčio, nemaišant. Galima apkloti šiltu audeklu. Taip sriubos skoniai „susidraugaus“, skystis neliks vandeningas, įgis švelnią aksominę konsistenciją.

 

2 psl. »

Komentarai

Buitis

Nerandi straipsnio? Pasinaudok paieška

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama

Populiariausi receptai

Naujausi komentarai

Parduok, mainyk, dovanok su Spintoje.pasmama.lt

Ar žinote, kad...

Statistikos duomenimis, 3-4 metų amžiaus vaikai kiekvieną dieną pasako maždaug 12000 žodžių ir užduoda apie 900 klausimų.

Junkis prie mūsų ir Facebook'e!

Reklama

Reklama

Rinktiniai straipsniai

Reklama

Naudinga

Reklama

Populiariausi straipsniai

Reklama